Na pardubický plochodrážní stadion se po roce vrací v pátek 19. 5. boje o postup do seriálu finálových závodů mistrovství světa juniorů. Na stadionu, který je nejčastějším místem kde junioři bojují o tituly mistrů světa nebo Evropy ve své kategorii se pojede již dvacátý závod z toho jedenáct jich bylo finálových. To samozřejmě svědčí o tom, že pardubičtí pořadatelé se těmto šampionátům věnují a patří krom závodu o Zlatou přilbu mezi klubové priority.

Jezdci jedenácti zemí utkají o čtyři postupová místa do bojů do seriálu tří finálových závodů o   titul mistra světa. Čeští jezdci Patrik Mikel, Zdeněk Holub a Josef Novák budou mít velmi těžkou úlohu. Patrik Mikel, který v letošním roce reprezentuje pardubický klub udělal velký výkonnostní vzestup a chtěl by se o postup poprat, zvláště když v posledních závodech dokázal porážet i jednoho z našich nejlepších juniorů posledních let Zdeňka Holuba, který neprožívá i vzhledem ke zranění nejlepší sportovní období, ale i ten by v Pardubicíh překvapit mohl. Posledním českým jezdcem ve startovní listině je další domácí jezdec Josef Novák. Ten si vybojoval místo ve startovní listině při posledním měření sil našich juniorů a už to je pro něho velký úspěch.

Proti nim stojí třeba i vynikající polský jezdec Maksym Drabik, loňský vítěz tohoto kvalifiakčního závodu, kterého následně z dalších bojů vyřadilo zranění. Ve startovní listině najdeme také pátého jezdce loňského šampionátu Dána Patrika Hansena, ten v Pardubicích pravidelně obsazuje stupně vítězů. Švéd Wenestam loni přišel o postup do finále jen velmi těsně když v Pardubicích obsadil šesté místo, při zranění Drabike tedy první nepostupové. Překvapit však mohou i další.Třeba Australan Brady Kurtz, který ve startovní listině nahrazuje omluveného ruského jezdce. Zláštností je i očekávání od druhého polského juniora Dominika Kubery z Leszna o jehož výkonu bude z Pardubic v přímé reportáži doslova jízdu od jízdy referovat rádio Elka.

Vstupné je tradičně 100 Kč, děti do 15 ti let mají vstup zdarma. Začátek závodu je v 18 hodin, trénink je od 14 hodin.

1. WENNESTAM Kenny SWE SVEMO
2. MOSTOVYK Dmytro UKR FMU
3. NOVÁK Josef CZE ACCR
4. FIENHAGE Lucas GER DMSB
5. KURTZ Brady AUS MA
6. ŠKORJA Nick SLO AMZS
7. DRABIK Maksym POL PZM
8. JEPPESEN Jonas DEN DMU
9. MIKEL Patrik CZE ACCR
10. MÖSER Dominik GER DMSB
11. ZUBILLAGA Christian ARG CAMOD
12. MIHÁLIK Ján SVK SMF
13. KUBERA Dominik POL PZM
14. HANSEN Patrik DEN DMU
15. TURNER Jake NZL MNZ
16. HOLUB Zdeněk CZE ACCR
17. HÁJEK Filip CZE ACCR
18. ČERMÁK Pavel CZE ACCR
MISTROVSTVÍ SVĚTA U-21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *