V sobotu 24. listopadu 2018 se ve Smetanově sále klubového domu v Opletalově ulici v Praze konala XI. Výroční konference Autoklubu České republiky. Dovolte, abychom Vás seznámili s jedním bodem tak jak o něm referoval oficální tiskový servis Autoklubu České republiky. Dovolil jsme si použít i fotografie z této údalosti.

Zlatým hřebem XI. Výroční konference bylo předání ceny Granátový lev, nejvyššího ocenění, které uděluje Prezídium za zásluhy v oblasti sportu a dlouholetou činnost pro Autoklub ČR. Z rukou prezidenta Jana Šťovíčka ji převzali Jaroslav Falta, Stanislav Minářík a Evžen Erban.

 

Medailonky držitelů ceny Granátový lev 2018

Jaroslav Falta – motokrosař století – narodil se v roce 1951, v letech 1974-75 byl nejlepším motokrosařem planety. Za deset let svého působení v seriálu mistrovství světa se umístil osmkrát v první desítce.

Stanislav Minářík – mistr sportu – začal sportovní kariéru v roce 1964 za volantem Octavie. Za několik let přesedlal na sedadlo spolujezdce, kde vedle Vladimíra Hubáčka v legendární „alpince“ dosáhl největších úspěchů. V současné době je prvním viceprezidentem Autoklubu ČR.

Evžen Erban – až do svého zranění patřil k předním plochodrážním jezdcům. Reprezentoval naši zemi ve všech disciplínách závodů mistrovství světa na ploché dráze. Nyní se naplno věnuje plochodrážnímu klubu Zlatá přilba Pardubice.

( Zdroj: Petr Moravec, Foto: www.autoklub.cz )

AČR ocenil Pardubického předsedu