Cestu do GP 2014 začal úspěšně při kvalifikačním závodě v bavorském Abensbergu pardubický kapúitán Aleš Dryml. V souboji o deset postupových míst  do semifinále soutěže, která vyvrcholí bojem o účast v příštím ročníku nejprestižnějšího seriálu po dvou vítězných jízdách, jednom druhém a dvou třetích místech se dělil spolu s domácí hvězdou Smolinskim a Ukrajincem Loktajevem o třetí místo. Tuto situaci řeší v ploché dráze dodatková jízda. Tu Dryml vyhrál a obsadil tak v cestě do semifinále soutěže třetí místo. Závod vyhrál jeho týmový kolega z Čech i Velké Británie Slovinec Matej Žagar.

Do bojů v této soutěži zasáhnou ještě dva pardubičtí jezdci. 8. 6. Václav Milík v rakouském St. Johannu a o týden později v maďarském Debrecenu Tomáš Suchánek, který nahradil LUkáše Drymla. Ten ze soutěže odstoupil.

Výsledky: 1. Matej Zagar (Slovinsko), 2. Przemysław Pawlicki (Polsko) oba 11 (Polák nemohl pro zranění nastoupit do dodatkové jízdy), 3. Aleš Dryml (Česko), 4. Martin Smolinski (Německo), 5.Oleksandr Loktajev (Ukrajina) všichni  10, 6. Tobias Kroner (Německo), 7. Maciej Janowski (Polsko) oba 9, 8. Cameron Woodward (Australie), 9. Max Dilger (Německo), 10. Timo Lahti (Finsko) všichni 8, 11. Scott Nicholls (aAnnglie) 7, 12. Aleksander Čonda (Słovinsko) 6, 13. Dennis Andersson (Švédsko) 5, 14. Andrej Karpov (Ukrajina)  4, 15. Peter Ljung (Švédsko) 3, 16. Henry van der Steen (Holandsko)  0.