Na dráhu svítkovského stadionu dnes míří junioři, aby rozehráli bitvu o letošní tituly v kategorii do jedenadvaceti, ale i devatenácti let. Už několik let se jedná o spojený šampionát, ze kterého po anulování výsledků těch starší jezdců je vyhlášen i mistr republiky v té mladší kategorii.

V letošním roce jsou na soupiskách pouze dva jezdci starší kategorie, a to Janové Macek a Kvěch. Ten druhý však do bojů o letošní titul v této kategorii zatím nezasáhne. Po zranění ve finálovém závodě mistrovství Evropy dvojic v Macon je zraněn a na dráze ho v této soutěži zatím neuvidíme.

Zranění vyřadilo ještě další dva jezdce, kopřivnický pár Radek Bambuch a Jan Sazovský. Všichni tři se budou moci do šampionátu vrátit v jeho druhém pokračování, které se opět koná na zdejší dráze ve Svítkově 11. srpna. Letošní seriál má čtyři závody, další dvě pokračování jsou plánována na 18. srpna do Kopřivnice a 31. srpna bude vyhlášeni letošní mistři v Praze.

Favority musíme samozřejmě hledat mezi jezdci pražské Markéty. Obhájce titulu Daniel Klíma tuší, že největším soupeřem mu bude Petr Chlupáč, výborně si v úvodní Extralize počínal i Jan Macek. To jsou jezdci, kteří by měli především bojovat o stupně vítězů. Pardubičtí věří, že jim to ztíží především jejich jezdci Daniel Šilhán a Jan Jeníček.

Vzhledem k výše uvedeným zraněním a také probíhajícím letním prázdninám bylo velmi složité sestavit startovní listinu. Doplňuje ji Slovinec Miran Praznik a dva jezdci kategorie do 250 ccm Adam Bednář a Josef Novotný. Především první z nich vede průběžnou klasifici šampionátu této kategorie a byl finalistou sobotního mistrovství světa jezdců v kategorii do 250 ccm kde obsadil 8. místo před Vojtěchem Šachlem a Jaroslavem Vaníčkem.

Do Svítkova míří junioři