O víkendu opět zamíří do České republiky plochodrážní mládí. Čeští pořadatelé pokračuji v nastoleném trendu letošního roku v pořadatelství závodů mistrovství světa a Evropy na našem území. Tím se prakticky nemůže chlubit žádná země. O víkendu si od nás některý z jezdců odveze primát nejlepšího Evropana v kategorii do 250 ccm

Soutěž mladých plochodrážníků v této kategorii je v FIM Europe vypsána čtvrtým rokem a už podruhé míří cesty všech jezdců do České republiky. Před dvěma lety hostila nejlepší jezdce ve věku 13 – 16 let Plzeň, v roce letošním se pak semifinálové boje uskuteční v Pardubicích a vrchol soutěže uvidí Divišov. Tento středočeský městys je vlastně místem, kde myšlenka na vznik závodění v této kubatuře vznikla a zástupcům společnosti Jawa se podařilo přesvědčit všechny, že tato kubatura má svoji budoucnost a je tím nejlepším co může v ploché dráze být při přechodu z nejnižších kategorii jako mezistupeň před tou velkou plochou dráhou. V prvních letech vládla této disciplíně naše plochá dráha a především tehdy začínající Eduard Krčmář, dnes jsou na tom lépe na severu Evropy a vítězství v poslední době slaví jezdci Dánska a Švédska. Bude-li tou tak i po víkendových bojích uvidíme.

Kompletní sobotní program uvidí Pardubice. Nejprve ve 14 hodin a následně v 17 hodin se zde uskuteční dva semifinálové závody. Celkem třicet dva jezdců se popere o postup do finálové závodu, který v neděli uvidí od 15 hodin Divišov. Českou republiku reprezentují pardubický mladík Jan Jeníček, pro kterého to bude premiéra v této kategorii. Dalšími dvěma českými jezdci jsou Michal Baštecký z pražské Markéty a Chabařovický Milan Dobiáš. Pro úplné upřesnění k víkendovým bojům vězte, že z každého semifinále postoupí osm nejlepších. Pokud by se nekvalifikoval do finálových bojů žádný jezdec České republiky, ze druhého semifinále postoupí pouze sedm jezdců a finálovou startovní listinu doplní nejlepší z českých jezdců ze semifinálových bojů.

 

 

Petr Moravec
AMK ZP Pardubice

 

Evropský pohár juniorů ve třídě do 250ccm