Dnešní informace polské společnosti ONE SPORT, promotéra závodů mistrovství Evropy vlastně uzavřela poslední tajenku v mezinárodních kalendářích závodů mistrovství světa a Evropy. V tuto chvíli je vše známo i když může dojít v této divné době k nějakým změnám, nemělo by to být nic závažného.

Mnoho logicky uvažujících příznivců zřejmě napadlo správné řešení, když se v předběžném kalendáři závodů mistrovství Evropy objevil termín pro závěrečný závod šampionátu v pátek 23. září a pardubický klub ohlásil termín závodu o Zlatou přilbu na 25. září. Dnešní informace jejich řešení potvrdila. V Pardubicích bude v pátek večer před bojem o nejstarší světovou trofej korunován mistr Evropy pro rok 2022 a také vlastně bude znám první definitivní účastník seriálu Grand Prix pro následující rok. To je totiž speciální cena pro vítěze tohoto šampionátu.

Pardubice v roce 1998 začaly s pořádáním třídenních podniků, pravda do roku 2008 se tak stalo celkem šestkrát a nebylo to pravidlo. Od roku 2010 je to však jinak a každý kdo míří na pardubický plochodrážní víkend, ví, že míří do našeho města na tři dny. Po dvanácti letech však dochází k velké změně. Celou tu dobu se ve Svítkově bojovalo o juniorské tituly, letos to však bude boj o druhý nejprestižnější individuální plochodrážní titul – titul mistra Evropy.

Se společností ONE SPORT spolupracujeme od jejího vstupu na světovou plochodrážní scénu a spolu jsme vždy připravovali závody bez problémů a s maximální snahou o profesionalitu všech zúčastněných. Od letošního roku dojde na světové ploché dráze k mnoha změnám a stejně tak i v naši spolupráci. Dá se říci, že jsme půl roku jednali o této změně. Od chvíle kdy pronikli první informace o změnách připravovaných společností Discovery, nového majitele práv na závody mistrovství světa na ploché dráze, včetně těch juniorských. Příznivcům v České republice zůstává závod Grand Prix v Praze, uvidí při něm i závod finále MS juniorů, to je ta novinka světové ploché dráhy. No a my jsme se domluvili na organizaci závodu mistrovství Evropy.

Děkujeme za důvěru a pevně věříme, že je to dobrá zpráva pro všechny příznivce ploché dráhy.

( Text: Petr Moravec )

 

Kalendář závodů je hotov SEC 2022 vrcholí v Pardubicích