Právě dnes se měly uskutečnit v bavorském městečku Inzell další boje v rámci letošního mistrovství světa na ledové ploché dráze. Už v pondělí však pořadatel oznámil, že vzhledem k opatřením v boji s virem COVID-19 se závody ruší. Osud tohoto závodu v pátečním podvečeru následovalo i předpokládané vyvrcholení šampionátu v nádherné holandské hale v Heerenveenu. Mezinárodní motocyklová federace tak byla nucena šampionát uzavřít a vyhlásit letošního mistra světa. Stal se jim třiatřicetiletý Rus Daniil Ivanov. Obhájce mistrovského titulu si tak připisuje čtvrté světové individuální prvenství své kariéry. Druhé místo patří Dmitry Khomicevichovi. Určitou zajímavostí je, že pro tohoto mistra světa z roku 2016 je to v jeho kariéře první stříbrná medaile a to už po skončení světových šampionátů byl korunován v dalších sedmi případech, vždy však šlo o třetí místo a tudíž bronz. Třetí stejně jako v loňském roce skončil Dinar Valeev. Rusové tedy dále vládnou tomuto šampionátu a od roku 2010 nepustili na stupně vítězů nikoho jiného.

Na šestnáctém místě je v mistrovství světa klasifikován náš Lukáš Hutla. Nováček mezi světovou elitou absolvoval ze své pozice náhradníka světového finále čtyři z šesti uskutečněných závodů. Přesto je na tom v celkové pořadí lépe než někteří kvalifikovaní jezdci. Byla to jeho první zkušenost s tímto elitním seriálem a musíme konstatovat, že v žádném z absolvovaných závodů nezklamal, skvělé bylo především jeho deváté místo z Almaty.

Konečná klasifikace: 1. Daniil Ivanov (RUS) – 104; 2. Dmitry Khomitsevich (RUS) – 100; 3. Dinar Valeev (RUS)- 95; 4. Igor Kononov (RUS) – 86; 5. Dmitry Koltakov (RUS) – 79; 6. Harald Simon (AUT) – 58; 7. Johan Weber (GER) – 56; 8. Martin Haarahiltunen (SWE) – 53; 9. Stefan Svensson (SWE) – 37; 10. Franky Zorn (AUT) – 36; 11. Niclas Svensson (SWE) – 33; 12. Ove Ledström (SWE)- 31; 13. Konstantin Kolenkin (RUS) – 22; 14. Evgeniy Saydullin (RUS)- 21; 15. Charley Ebner (AUT) – 18; 16. Lukáš Hutla (CZE) – 18; 17. Jasper Iwema (NED) – 16; 18. Bart Schaap (NED) – 6; ….

( Zdroj: Petr Moravec, Foto: tiskový servis FIM )

Ledová plochá dráha zná letošního mistra světa