Na finálovou účast juniorského Mistrovství Evropy si bude muset ještě počkat. Přesto vybojoval slušných 5 bodů. Řeč je o březolupském mladíkovi v pardubických službách Patriku Mikelovi. Ten si o víkendu připsal první start v kariéře v závodech MEJ a okořenil jej 12. místem a 5 body na svém kontě.

Vítězství si z Debrecenu odvezl Lotyš Andžejs Lebeděvs, který ztratil v průběhu celého závodu jeden jediný bod a stejně jako loni v Pardubicích se mohl i letos radovat z vítězství v semifinálovém závodě MEJ. Na stupních vítězů lotyšského mladíka doplnila polská dvojice závodníků Maksym Drabik a Bartosz Smektala.

Poláci byli v maďarské kvalifikaci velmi úspěšní. Drabika a Smektalu doprovodí do finále i čtvrtý Krystian Rempala a pátý Kacper Woryna, který v rozjezdu o poslední postupové místo porazil českého juniorského šampiona Eduarda Krčmáře. Ten tak bere pro finále roli traťové rezervy.

Finále MEJ se odjede 29. 8. v dánském Silkeborgu. Připomínáme, že úřadujícím juniorským mistrem Evropy je pardubický Václav Milík. Na někoho, kdo ho napodobí, si však pardubičtí fanoušci budou muset ještě minimálně rok počkat.

 1. A. Lebeděvs        14
 2. M. Drabik            13+3
 3. B. Smektala         13+2
 4. K. Rempala          12
 5. K. Woryna            11+3
 6. E. Krčmář              11+2
 7. A. Zgardzinski       10
 8. R. Benkö               7
 9. N. Škorja               6
 10. M.Škurla                6
 11. S. Mělničuk            6
 12. P. Mikel                  5
 13. M. Tomka               3
 14. M. Marany              1
 15. R. Tabaka               1
 16. D. Moosz                 0
Mikel získává zkušenosti mezi juniorskou elitou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *