V Pardubicích se ve čtvrtek večer oceňovali nejlepší sportovci tohoto města za uplynulý rok. Opět se ukázalo, že pokud se o našem městě mluví, jako o městě sportu je to příměr opravdu pravdivý.
Nebudeme nikterak zastírat, že v našem klubu jsme byli přesvědčeni, že loňská skvělá sezóna korunovaná první říjnový den něčím co tady jednadvacet let nebylo, vynese Václava Milíka hodně vysoko. Dokonce tak, že se naplní slova z loňského vyhlášení, kdy byl tento sportovec poprvé čtenáři Deníků oceněn jako nejlepší v konkurenci mnoha skvělých sportovců a jejich sportovních vysledků. Tehdy zaznělo s podia, že pokud vyhraje v roce 2017 závod o Zlatou přilbu, příznivci pardubického sportu to jistě ocení a titul obhájí. Stalo se a pardubický plochodrážník převzal z rukou redaktora Deníku Zdeňka Zamastila ocenění Hvězda Deníku podruhé. Milík se na vyhlášení dostavil přímo z tréninkového soustředění z polské Wroclawi. Jeho polský klub absolvuje sice tvrdý tréninkový proces, ale Václava na vyhlášení uvolnil. Jak také bylo řečeno, Milíkovi výsledky jsou mimo jiné i skvělou výkladní skříní tohoto klubu. Václav je již dnes absolutní profesionál a tak prakticky hned po vyhlášení se vracel zpět. Samozřejmě stihl poděkoval všem příznivcům za toto ocenění, které je vždy tou nejlepší podporou a slíbil, že pokusí v roce 2018 probojoval do Grand Prix a v budoucnu ještě alespoň jednou vyhrát Zlatou přilbu. Jeho ýsledky byly oceněny i u odborníků a tak si došel ještě pro ocenění patřící nejlepší desítce sportovců tohoto města, to je bez určení pořadí. (na snímku s basketbalistou Viktorem Pulpánem).
Nejenom Václav Milík však byl tím, komu se při tomto slavnostním večeru tleskalo.
Na závěr celého vyhlášení byl totiž do Síně slávy pardubického sportu uveden první Čech, ketrý dokázal vyhrát na svítkovském oválu. Pardubického rodáka Milana Špinku uvedli do elitní společnosti skvělých pardubických sportovců minulosti Primátor Ing. Martin Charvát a jeho náměstek, který má sport ve své gesci Mgr. Jakub Rychtecký. Jejich přítomnost a i dalších významných představitelů města a kraje potvrdila, že sport je nedílnou součástí tohoto města a pardubický plochodrážní klub, který letos 30. září pořádá již sedmdesátý ročník slavného závodu, si nesmírně cení, že jeho práce a výkony plochodrážníků jsou v něm oceněny.

Zdroj: Petr Moravec, Foto: Milan Křička

Milík obhájil pozici Hvězdy pardubických sportovních fanoušků