Výborného výsledku dosáhl v italském Lonigu dvacetiletý český plochodrážník Václáv Milík. V semifinálovém závodě kvalifikační části mistrovství světa o postup do Grand Prix 2014 obsadil výborné 5. místo a bude 24. srpna bojovat v anglickém Poolu o postup mezi světovou elitu. Milík nezačal závod nejlépe a po dvou jízdách měl na svém kontě jediný bod. V následujích třech jízdách však už nepoznal porážku a to v nich dokázal porazit takové jezdce jako vítěze celého závodu Dána Andersena a v sobotu v noci druhého Slovince Mateje Žagara, pravidelného účastníka seriálu Grand Prix.

Druhé semifinále s účastí Aleše Drymla, se mělo jet v Dánském Esbjergu, bylo však vzhledem k dešti a nesjízdné dráze přeloženo na nedělní odpoledne.

Výsledky: 1. Hans Andersen (Dánsko) 13, 2. Matej Žagar (Slovinsko) 12, 3. Michael Jepsen Jensen (Dánsko), 4. Martin Smolinski (Německo) oba 11, 5. Václav Milík (Česko) 10, 6. Maciej Janowski, 7. Troy Batchelor (Austrálie), 8. Jurica Pavlic (Chorvatsko) 9.  Krzysztof Buczkowski (Polsko) všichni 9, 10. Max Dilger (Německo) 7, 11. Matic Voldrih (Slovinsko), 12. Cameron Woodward oba 6, 13. Jakub Jamróg (Polsko) 4, 14. Roland Benko (Maďarsko) 2, 15.Guglielmo Franchetti (Itálie), 16. Norbert Magosi (Maďarsko) oba 1.

Milík postoupil do boje o Grand Prix 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *