Mistrovství Evropy na ploché dráze jednotlivců – Challenge – Toruň (Polsko)

Český reprezentant Václav Milík si v polské Toruni vybojoval účast v letošním seriálu finálových závodů o titul mistra Evropy. Mezi sedmičku postupujících ze závěrečného závodu kvalifikační části se dostal poměrně suverénně a potvrdil svůj letošní hlavní cíl sezony. Do závodu vstoupil výborně a po dvou jízdách měl na svém kontě pět bodů když o jediný jej připravil pozdější vítěz Rus Artiom Laguta. Drobnou komlikaci si Milík způsobil když ve své třetí jízdě nebodoval, ale skvěle zvládl závěr závodu a ve svých dvou startech si opět připsal dalších pět bodů. To mu vyneslo skvělé páté místo a jistý postup již po 17. jízdě závodu.

V závodě triumfoval už dříve zmíněný mladší z bratrů Lagutů, který neztratil v závodě žádný bod. Druhé místo obsadil zkušený Dán Andersen,který v dodatkové jízdě o tuto pozici porazil domácího Jedrzejaka se kterým měl po skončení závodu stejný počet bodů. Překvapením je vyřazení dalšího zkušeného Dána Bjerreho.

„Přijel jsem postoupit, mám sice trochu náročný týden, od úterý každý den závodím, ale je to super. Mám radost, že se mi v mé první seniorské sezóně daří, škoda té nuly ve třetí sérii, mohlo to být úplně v klidu. V sobotu mně ještě čeká SWC družstev a bylo by fajn završit vítězný týden. Vyhrál jsem v úterý mistrák, ve středu s Pardubiceni naši Extraligu, ve čtvrtek ve Wroslawi lídra ligy Leszno a i dnešní páté místo je taková výhra. Super by bylo s družstvem dojet do třetího místa, ale bude to těžké, je to však sport a co budem říkat tady se mnou nikdo nepočítal,“ říkal náš jezdec po závodě.

Milíka tak čeká velmi náročná zkouška ohněm. Mistrovství Evropy se v roce 2013 výrazně zkvalitnilo po příchodu polské promotérské skupiny a zájem mezi jezdci zvučných o tento seriál vzrostl. jeho soupeři budou třeba Dán Nicki Pedersen, Rus Emil Sajfutdinov, Slovák Martin Vaculík a mnoho dalších účastníků prestižního seriálu Grand prix a vítězů mnoha velkých cen.

Seriál čtyř závodů startuje 20. června opět v Toruni, na stadionu, kde se Milíkovi zatím v letošní sezóně daří a vyvrcholí 19. září v dalším polském městě Ostrowě.

Výsledky: 1. Artiom Laguta (Rusko) 15. 2. Hans Andersen (Dánsko), 3. Tomasz Jedrzejak (Polska) oba 12, 4. Piotr Protasiewicz ( oba Polsko) 11, 5. Václav Milík (Česko), 6. Grigorij Laguta (Rusko) oba 10, 7. Przemyslaw Pawlicki (Polsko) 9, 8. Kenneth Bjerre (Dánsko), 9. Vitalij Bělousov (Rusko) oba 8, 10. Linus Sundstroem (Švédsko) 6, 11. Jesper B. Monberg (Dánsko), 12. Kjastas Puodžuks (Lotyšsko) oba 5, 13. Krzysztof Jablonski (Polsko), 14. Andriej Karpov (Ukrajina) 4, 15. Andrzej Lebeděvs (Lotyšsko) 1.

MILÍK VE FINÁLE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *