Na pardubický plochodrážní stadion přijíždějí naši junioři, aby ve středu 31. srpna bojovali o titul mistra České republiky v kategorii juniorských družstev. Tento šampionát se jezdí od roku 1999 a jezdil se formou seriálu závodů, jejichž výsledky se sčítaly, od roku 2014 se však o nejlepším juniorském týmu rozhoduje v jednom finalovém závodě. Letos se tento titul udělí v Pardubicích.

Na startu tohoto závodu se sejde kompletní juniorská špička a favority musíme hledat především v řadách obhájců titulu. V barvách resortního Centra sportu MV se představí stejně jako v loňském roce náš nejlepší junior Eduard Krčmář, ale Zdeňka Holuba po jeho boku nahrazuje Ondřej Smetana. Zdeněk Holub tvoří s Michalem Škurlou tým mateřského AK Markéta. Pardubicko – Březolupská dvojice Josef Novák – Patrik Mikel nepatří k favoritům bojů o titul, ale do bojů o medaile by měli zasáhnout.

Závod začíná jako již tradičně v 18 hodin a stále platí to, že děti do 15 let mají vstup do hlediště zdarma.

Po absolvováni jednadvaceti jízd tohoto závodu čekají příznivce ještě další tři jízdy závodu pořádaného na památku bývalého pardubického jezdce Jiřího Marxe. Letos se koná již třináctý ročník. Součástí doprovodného programu bude také vložený závod motokrosařů.

Mistrovství České republiky juniorů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *