Český tým obhájil stříbro

Čeští plochodrážní tým ve složení Josef Franc, Martin Málek a Hynek Štichauer obsadil ve finále letošního mistrovství světa na dlouhé ploché dráze družstev v německém Herxaimu druhé místo a obhájil tak pozici druhého nejlepšího světového týmu z roku 2019. Následující dva roky se šampionát vzhledem k problémům s Covid 19 nekonal.

Přitom nechybělo mnoho a pro náš tým mohl být dnešní křesťanský sváteční den v Herxhaimu ještě svátečnější. O výsledku závodu rozhoduje finálová jízda, ve které náš tým vybojoval stejně bodů jako Německo, ale rozhodla ta skutečnost, že Erik Riss z domácího týmu tuto finálovou jízdu vyhrál před Josefem Francem, Francouzem Mathieu Trésarrieum a Martinem Málkem. Mnoho diskusí však vyvolala ta skutečnost, že útok Martina Málka na Francouze na cílové rovince se zdál být úspěšným a v ten moment by náš tým bral zlato, protože druhý jezdec domácích Fienhage přijel do cíle pátý. Po mnoha diskusích však byl potvrzen výše uvedený výsledek, který rozhodl o titulu mistra světa pro domácí a stříbru pro naše jezdce, bronz vybojovali obhájci titulu z Francie.

Manažer našeho týmu Zdeněk Schneiderwind zhodnotil závod a výsledek svého týmu takto: „Kluci podali fantastický výkon, především Málek potvrdil, že zisk mistrovského titulu před čtrnácti dny nebyl náhodný. Svůj vysoký standart odvedl i Pepča Franc. Hynek se dostal na dráhu jenom jednou. Bohužel nový systém tohoto závodu posílá v každé jízdě na dráhu jenom dva jezdce týmu. Musím však uznat, že Hynek svoji roli zvládl se ctí a byl platným členem týmu. V neskutečné, více jak pěti hodinové bitvě jsme už po základní části měli stejně bodů jako domácí a postupovali přímo do finálové jízdy. Do ní se ještě kvalifikovali z jízdy poslední šance Francouzi. Finále bylo hodně tvrdé, řekl bych, že někdy až na hraně, ale takové jsou závody. Škoda, že tady není jako na klasické Grand Prix televize, nemuselo být tolik diskusí po projetí cílem. Tato disciplína je specifická a já věřím, že tým má budoucnost a na to zlato ještě může dosáhnout.“

 

Výsledky: 1. Německo (Erik Riss, Lukas Fienhage, Max Dilger), 2. Česko (Martin Málek, Hynek Štichauer, Josef Franc, 3. Francie (Mathieu Tresarrieu, Stéphane Tresarrieu, Mathias Tresarrieu), 4. Holandsko, 5. Velká Británie, 6. Dánsko, 7. Polsko, 8. Finsko.

 

(Text: Petr Moravec)

Mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze