Již po čtvrté se na stadion ve Svítkově vrací v sobotu 11. června veteráni, aby bojovali o trofej nazvanou podle jednoho ze zakladatelů závodu o Zlatou přilbu Františka Hladěny. Pardubičtí pořadatele převzali pořádání tohoto závodu v roce 2013 a se ve spolupráci s velkým fandou veteránského hnutí Jiřím Šmídou obnovili slavnou historii tohoto závodu, jehož počátky jsou datovaný do let po skončení druhé světové války.
Celkem třicet jezdců ve věku nad čtyřicet let se postaví na start ve dvou kategoriích a to na dvouventilových a čtyřventilových motorech. Samozřejmostí je ta skutečnost, že nepotěší nejenom boje těchto můžů, kteří za řidítky svých motocyklů nestárnou, ale také pohled na jejich stroje. V pardubickém depu bude k vidění totiž také celá technická historie plochodrážního sportu. Pohled na starší typy motocyklů, které jsou mnohdy jako nové lákají ve všech zemích kam Evropská veteránská série zavítá.
Součástí závodu, který začíná od 13 hodin budou i souboje v poslední době vzkvétající disciplíny Flat track. Český šampionát je nejenom podle startovní listiny, ve které nacházíme jména jezdců sedmi zemí, kvalitnější než souboje ve světovém poháru a to slibuje zajímavou podívanou. Především souboje Italů, kde je bezesporu evropská kolébka této disciplíny, s našimi jezdci, byly ozdobou předchozího závodu šampionátu v Divišově.Hladena2016

Memoriál Františka Hladěny; MČR Flat track

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *