V úterý a ve středu se sejdeme na plochodrážním stadionu ve Svítkově, abychom sledovali naše nejmladší jezdce v juniorské soutěži našich severních sousedů v “ Druźynowym mistrzowstwam Polski juniorów.“ Náš celek ve kterém se střídají jezdci juniorské reprezentace obsadil ve své kvalifikační skupině čtvrté místo a jako tým z nejlepším bodovým ziskem na této pozici ze všech čtyřech kvalifikačních skupin si spolu s třemi nejlepšími z každé skupiny a týmem Toruně, který byl druhým nejlepším týmem na čtvrté pozici, postoupil do semifinálových bojů této soutěže.

V této části čeká každý tým sedm soupeřů a tudíž sedm dvoudenních závodů na dráze každého z účastníků. Závod na pardubickém plochodrážním stadionu, který je domácím stadionem našich jezdců je druhým v pořadí. V tom prvním v Gdaňsku náš tým obsadil třetí a sedmé místo,což jej v průběžné klasifikaci řadí na páté místo, ztráta na postupové místa však není nikterak nepřekonatelná. Nejlepším týmem skupiny B je zatím vítěz obou úvodních závodů, tým BOCAR Wlókniarz Czestochowa.

Do finálového závodu postupují tři nejlepší družstva z každé semifinálové skupiny a lepší tým ze čtvrté pozici. Do dnešního závodu nasadí Filip Šitera to nejlepší co má v současné době k dispozici, na čele s účastníkem finálových bojů mistrovství světa juniorů Jana Kvěcha a Petra Chlupáče, který spolu s našim nejlepším juniorem postoupil do finále evropského šampionátu juniorů. Tuto dvojici doplní domácí Patrik Mikel a Daniel Šilhán.

Jsme rádi, že můžeme naše jezdce podpořit v takovéto soutěži a s tak skvělými soupeři. Ve spolupráci s Centrem sportu MV na pražské Markétě je však vidět jak to našim jezdcům prospívá a věříme, že v budoucnu zkušenosti z této soutěže zúročí.  V úterý je začátek závodu v 18 hodin, ve středu již v 16 hodin, ale mělo by po skončení středečního závodu následovat měření pěti juniorských družstev o titul mistra České republiky v této kategorii.

 

 ( Text: Petr Moravec )

Pozvánka na závody