(🇨🇿 Pardubice 12.06. 2018)

Na pardubický plochodrážní stadion přijíždí ve středu 13. června dvaadvacet jezdců, aby bojovali o další body v Přeboru. Soutěž, která má deset zastavení má před sebou třetí měření sil. První dva závody rozhodly mimo jiné o nasazení v úvodních dvou závodech mistrovství České republiky. Třetí závod, druhý na zdejším stadionu startuje druhou šestidílnou sérii po která bude doplněna startovní listina dalšího z finálových závodů elitního šampionátu.

Systém jednotlivých závodů této soutěže je jednoduchý. Všichni přihlášení jezdci dostanou příležitost vyjet na dráhu v pěti jízdách a získané body rozhodnou o pořadí v závodě. Podle tohoto pořadí jsou jezdcům uděleny body do soutěže. Samozřejmě, pokud dojde k rovnosti bodů na prvních třech místech budou diváci sledovat dodatkovou jízdu o pořadí na stupních vítězů. Pardubická dráha umožňuje bezpečnou jízdu až šesti jezdcům, takže rozpis tohoto závodu byl stanoven s možností pěti jezdců na startu každé jízdy.

Velkým favoritem závodu by měl být pardubický Hynek Štichauer, který se zatím dělí o vedení s plzeňským Zdeňkem Simotou. Pardubičtí fandové ale samozřejmě věří nejenom v úspěch leadera soutěže, ale také ve zlepšení zbývajícího kvarteta domácích jezdců. Patrik Mikel , Josef Novák, Jaroslav Petrák a Martin Mejtský by měli na své dráze výrazně zabodovat a zlepšit své postavení v této soutěži.

V rámci tohoto závodu se uskuteční již 15. ročník Memoriálu Jiřího Marxe, který připomene památku sportovce, který věnoval svému sportu to nejcennější – svůj život. AMK ZP Pardubice v minulosti přijal iniciativu pardubických podnikatelů a přátel tohoto jezdce. Na jejím základě se vždy od roku 2004 při závodu Mistrovství České republiky juniorů konal vložený mini závod na počest tohoto jezdce našeho klubu. Letos poprvé se však pořadatelé rozhodli uctít samostatným závodem a to mladých jezdců ve třídě do 250 ccm.

Vše vypukne na stadionu ve Svítkově jako tradičně v 18 hodin.

Přebor České republiky pokračuje v Pardubicích