Pardubický celek chce definitivně potvrdit roli druhého týmu po základní části soutěže a tím i výhodnější pozici pro říjnové Play – off. Na domácí dráze se představí letos podruhé a věří, že naváží na sérii dvou vítězství z drah svých posledních soupeřů ve Mšeně a právě ve Slaném.
Velmi těžkou roli měl však tentokrát při sestavení svého týmu pardubický manažer Lubomír Vozár. První hodně nepříjemná zpráva přišla ze sídla FIM. Kvalifikační podnik o účast v Grand prix, který se měl uskutečnit v červnu v Esbjergu se pojede právě ve středu 7. srpna v Holstedu. Jediný český zástupce v tomto závodě Aleš Dryml, kapitán pardubických plochodrážníků tak musí do Dánska.“Přiznávám, že jsme chvílemi uvažovali o tom, že vzhledem k reprezentačním povinnostem Aleše požádáme o přeložení závodu. V Polsku zcela normální situace u nás však zakotvena přímo v řádech není. Pouze při tvorbě kalendáře se neplánuje závod na den před závodem a v den závodu světového a evropského šampionátu. S tímto jsme se potkali poprvé, stejně jako s tím, že závod mistrovství světa se jede ve středu. U nás se soupeřům moc neustupuje a tak jsme o to ani nepožádali a rozhodli se povolat k Žagarovi druhého cizince. Jenže Matej Žagar přehlédl dříve podepsaný termín anglické ligy a tak i za něho jsme museli hledat náhradu. Ve spolupráci s Alešem jsme tak na dnešek vytvořili dvojici Scott Nicolls – Joonas Kylmäkorpi,“ říká manažer Lubomír Vozár.

Sott Nicholls vítěz Zlaté přilby z roku 2005 se letos představil v pardubických barvách dvakrát a vždy zajel velmi dobrý závod, Fin Kilmäkorpi bude mít v Extralize premiéru. Pardubickou dráhu již také zná když v roce 2000 triumfoval v závodě o Zlatou stuhu. Do Pardubic však přijíždí především jako trojnásobný mistr světa na dlouhé dráze a jako jezdec, který letos míří ke čtvrtému titulu v řadě. Navíc Pardubice jsou pro něho slouží i jako příprava na víkendový závod mistrovství světa v této disciplíně na podobné dráze v polském Rzeszowě. Další špatná zpráva přišla koncem minulého týdne od lékaře Lukáše Drymla. Mladší Dryml, který po předchozím zranění skočil do závodu mistrovství světa družstev, po souboji s Dánem Bjerrem upadl a zranění si obnovil. Bude tak ve středu v depu pouze jako divák. Tíha odpovědnosti za výsledek tak bude ležet na trojici Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer a Václav Milík.

„Myslím, že to kluci zvládnou, Milík je dnes nejenom nejlepší junior u nás, ale výrazně si říká i o pozici jednoho z nejlepších jezdců mezi seniory. Tomáš a Hynek se mu budou chtít vyrovnat a já věřím, že ho budou mít snahu i sportovně předčít. Posledním členem týmu je Jaroslav Petrák. Můj letošní nový asistent si podruhé vyzkouší tuto roli jako aktivní jezdec,“ říká o své  sestavě pardubický manažer.

Slánský tým je velmi těžký soupeř. V soutěži sice zatím ještě nebodoval, ale v minulosti mnohokrát dokázal své soupeře předčít jak výkonem tak i sportovní strategií manažera Milana Macha. Tým bude postrádat juniora Eduarda Krčmáře. Ten má zlomenou klíční kost a tak bude jeho tým stejně jako pardubičtí v případě Lukáše Drymla používat taktiku zastupování jezdce. Tato taktika spočívá v tom, že zbývající jezdci týmu mohou svého kolegu nahrazovat nad rámec svých jízd. Největší hvězdou týmu bude Sebastian Ulamek, dlouhodobě jeden z nejlepších jezdců naší EXtraligy. Druhým zahraničním jezdcem bude Tomasz Chrzanowski. Ten je týmovým kolegou Aleše Drymla a Scotta Nichollse v polském Grudziadzu. Pak už stejně jako pardubičtí jezdci i slánští se musí spolehnout na výborný výkon svých domácích jezdců. Martin Málek, Roman Čejka a Michal Dudek již ve Svítkově mnohokrát překvapili a Středočeši doufají, že v boji o vstupenku do finálové části soutěže podají nadprůměrný výkon i tentokrát.

AMK ZP PARDUBICE

1 Nicholls Scott 2,80
2 Suchánek Tomáš 1,40
3 Dryml Lukáš 2,00
4 Štichauer Hynek 1,50
5 Kylmakorpi Joonas 2,00
6 Petrák Jaroslav 1,00
7 Milík Václav (J) 2,18

AK CEREAS SLANÝ

8 Krčmář Eduard 1,36
9 Dudek Michal 1,10
10 Ulamek Sebastian 2,18
11 Málek Martin 1,11
12 Chrzanowski Tomasz 2,00
13 Weis Ronny 1,00
14 Čejka Roman (J) 1,45
7.8. Extraliga – Pardubice vs. Slaný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *