Dá se směle napsat, že sezóna na pardubickém plochodrážním stadionu ve Svítkově nabrala plné obrátky. Prakticky každý týden se nyní mohou po dobu čtyř týdnů vydat diváci na nějaký závod. Tím dalším po juniorském mistrovství světa a skvělé Extralize bude středeční závod Přeboru České republiky. Do Pardubic míří prakticky celá plochodrážní špička naší země. Chybět budou pouze medailisté loňského mistrovství České republiky. Nechybí nikdo z čela průběžné klasifikace soutěže, která bude mít v Pardubich svoji čtvrtou zastávku osmidílného seriálu. Největší souboj čekáme mezi lídry soutěže Zdeňkem Simotou a velkým talentem české ploché dráhy Janem Kvěchem. Do závodu však zasáhnou i zkušení jako Zdeněk Holub a Ondřej Smetana, účastníci letošní kvalifikace o účast v seriálu SGP.  Diváci bohužel neuvidí některé z pardubických závodníků. Hynek Štichauer plní pracovní povinnosti v zahraničí a Jaroslav Petrák s Danielem Šilhánem musí doléčit svá drobná zranění ze sobotního závodu v Chabařovicích. Pardubický prapor tak bude v závodě hájit Patrik Mikel.

Součástí závodu je i závod Mistrovství České republiky juniorů ve třídě do 125 ccm na klasické dráze ve kterém se představí Jan Jeníček, kterému patří v průběžné klasifikaci čtvrtá příčka a poprvé vyjede na dráhu v tomto šampionátu další mladík s pardubickou vestou na hrudi Dominik Hrbek. Závod je poslední prověrkou jezdců této kategorie před závodem evropského šampionátu ve kterém loni obsadili první tři místa a Jan Jeníček bude v polské Toruni mezi nominovanými jezdci.

Začátek závodu je tradičně v 18 hodin, ale již půl hodiny před tímto časem budou součástí tréninku i čtyři jízdy Kvalifikace do hlavního závodu.

 

Petr Moravec
AMK ZP Pardubice

Sezóna na pardubickém plochodrážním stadionu ve Svítkově nabrala plné obrátky