V sobotu 22. října se na plochodrážním stadionu ve Svítkově letos naposledy rozezní plochodrážní motory a po té co skončí poslední závod sezóny a proběhne již tradiční loučení se sportovním rokem 2022 přijde na řadu odpočinek po náročné sezóně.
Co však čeká příznivce než přijde tento čas. Především ve 12 hodin odstartuje závod první ligy. Představí se týmy pražské Markéty, který soutěž vede a tříbodový náskok na druhý celek ze slovinského Krška. Zahraniční účastník tuto soutěž výrazně oživil a i když samozřejmě by rád bojoval o vítězství bude především hájit stříbrnou příčku před celky z Kopřivnice a slovenské Žarnovice. Pardubický celek absolvuje tuto soutěž s omladinou, které na dráze i v depu pomáhá svoji radou zkušený Jaroslav Petrák. Ten bude samozřejmě na startu i tentokrát spolu s Matoušem Kameníkem a Janem Jeníčkem. Na domácí dráze však dostane tento celek výraznou posilu. S plochodrážním rokem v Pardubicích se bude loučit i Václav Milík. Samozřejmě nastoupí jen v několika jízdách, ale pro naše mladíky a především diváky by účast této hvězdy naší ploché dráhy měla být tou nejlepší pozvánkou na zajímavé sobotní odpoledne ve Svítkově.
Navíc všichni vědí, že Václav neponechá nic náhodě a po závodě dokáže své příznivce potěšit a některé i povozit. tato možnost samozřejmě bude. Na startu vlastně budou všichni pardubičtí jezdci včetně Hynka Štichauera. Ten sice první ligu jezdci za Kopřivnici, právě pro zapojení mladíků v týmu Pardubic do soutěží, ale samozřejmě v našich barvách v extralize a v závodech dvojic odvádí kvalitní výkony a i on se samozřejmě zúčastní sobotního závodu. Závod je doplněn závodem kategorie do 250 ccm ve které se představí v domácích barvách Jan Hlačina a Dominik Hrbek.
Začátek závodu je ve 12 hodin, po skončení závodu je volný vstup do parkoviště závodních strojů.
Sobota 22. října – SEZÓNA KONČÍ