Další z pardubických odchovanců míří do polských soutěží. Po Václavu Milíkovi (Wroclaw) a Tomáši Suchánkovi (Krosno) podepsal kontrakt v zemi našich severních sousedů i Hynek Štichauer. Ten po krátkém jednání s organizací RKS Kolejarz Rawicz nakonec podepsal roční kontrakt v celku, který pojede nově spojenou druhou nejvyšší polskou soutěž.

Po loňské sezóně, ve které Štichauerovi v úvodu sezony chybělo zahraniční angažmá je podpis smlouvy v Rawiczi dobrým prvním krůčkem do plochodrážního ročníku 2016. Pardubický odchovanec však podle svých slov stále věří i v návrat do anglických soutěží. Kontrakt v Anglii by chtěl podepsat v průběhu blížící se sezony.

Přestože Rawicz nemá ambice na postup do nejvyšší polské soutěže, Štichauer si vestu celku z Velkopolského vojvodství bude muset vybojovat. Lídrem družiny by měl být Dán Emil Gröndal. Největšími soupeři šestinásobného mistra české extraligy ve hře o vestu budou Švédové Daniel Davidsson a Anton Rosen, Němec Steven Mauer, Ukrajinec Stanislav Mielniczuk a Dánové Simon Nielsen s již zmiňovaným Gröndalem.

Týmovými kolegy Hynka Štichauera v Rawiczi budou i tři čeští mladíci. Kromě Zdeňka Holuba, který reprezentoval žluto-zelené už v loňské sezóně, kádr doplní i Patrik Mikel a Michal Škurla.

Štichauer míří do Rawicze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *