Pardubický stadion ve Svítkově bude svědkem korunovace nejlepšího juniorského družstva České republiky. Středeční závod slibuje zajímavou podívanou která má sice favorita v týmu pražské Markéty když obhájce z loňského roku Petra Chlupáče a Daniela Klímu doplní loni zraněný nejlepší evropský junior do 19 let Jan Kvěch. Boj o další příčky by však měl být velmi vyrovnaný. Kromě žarnovického týmu kdy David Pacalaj a Jakub Valkovič přijíždí obhajovat druhou příčku ve stejném složení jako loni. Další týmy až na druhý pražský tým staví dvojici ve které vždy doplní domácího jezdce kvalitní zahraniční jezdec. Domácí Pardubice zvedají šance svého elitního juniora Daniela Šilhána službami Němce Lukase Fienhaga, mimochodem účastníka říjnového boje o titul mistra světa na tomto stadionu. Zajímavého partnera zajistil Vojtěchu Zamazalovi manažer slánského týmu Milan Mach. Kvalitu Ričardse Ansviesulise, Lotyše, který svoji kvalitu ukázal v Pardubicích před několika dny. Dalšího zajímavého jezdce uvidíme v barvách Plzně, pro Václava Kvěcha domluvil Karel Kadlec Nizozemce Romana Hummla, jezdce, který patří přes své mládí mezi velmi kvalitní jezdce na dlouhé a travnaté dráze. No a do boje o medaile určitě promluví i jezdci Kopřivnice. Jana Macka doplní Polák Bartlomiej Kowalski a jak známo, odchovanec polské plochá dráha to nebývá nikdy špatný jezdec.

Tyto závody doplní již letos potřetí v Pardubicích mistrovský závod ve třídě do 250 ccm a letos poprvé vyjedou na zdejší ovál i jezdci v kategorii do 125 ccm.

V té první třídě zatím vládne Jaroslav Vaníček, ale nejenom Vojtěch Šachl a Adam Bednář, ale i ostatní ho dokážou potrápit, včetně jezdců pardubického klubu, kteří nastupují v plné sestavě tedy Jan Hlačina, Jan Vaníček a Josef Novotný.

Kategorii do 125 ccm má výraznou plzeňskou stopu, do Pardubic přijíždí čtyři jezdci tohoto klubu a především Matěj Frýza by měl při svém návratu na plochodrážní ovály po zranění potrápit vedoucího jezdce této kategorie Vojtěcha Šachla. Pardubičtí příznivci budou zvědavi na Dominika Hrbka, pro kterého je pardubický závod poslední přípravou na sobotní plzeňský závod o nejlepšího Evropana v této kategorii. Pro Dominika to bude první oficiální reprezentační vystoupení. Držíme palce.

Start hlavního středečního závodu je v 18 hodin, ale už o 45 minut dříve se uskuteční nejenom jeho trénink, ale nejmladší kategori odjede i svůj závod, protože někteří jezdci startují jak ve třídš do 125 ccm tak i ve vyšší a my jsme chtěli dát šanci všem mladým a zároveň nechtěli ovlivnit ani jeden seriál. Jezdec totiž nemůže startovat zároveň ve dvou závodech, takto jeden skončí a druhý začne, tedy řešení výhodné pro tyto mladé jezdce.

 

(Text: Petr Moravec, Foto: Martin Kocek)

Středeční závod slibuje zajímavou podívanou