Tak se i pardubičtí příznivci dočkali a ve Svítkově dnes začíná plochodrážní sezona 2022. Na zdejší stadion dnes míří junioři, aby rozehráli bitvu o letošní tituly v kategorii do jedenadvaceti, ale i devatenácti let. Už několik let se jedná o spojený šampionát, ze kterého po anulování výsledků těch starší jezdců je vyhlášen i mistr republiky v té mladší kategorii.

Letošní seriál má celkem pět závodů, další pokračování je plánováno na 15. června do Plzně, 17. srpna se pojede v Kopřivnici na kterou naváže o tři dny později závod v Žarnovici, no a 6. září pak budou vyhlášeni letošní mistři v Praze.

Favority musíme hledat především v trojlístku účastníků finále letošního mistrovství světa juniorů, nově nazvaného SGP2 a to Janu Kvěchovi, Danielu Klímovi a Petru Chlupáčovi. Trápit je však bude především nastupující generace jezdců, kterým je dnes 15 – 16 let. Jmenujme Jaroslava Vaníčka, Matouše Kameníka, Matěje Frýzu a Bruno Belana. Bohužel se dnes na domácí dráze nepředstaví Jan Jeníček, který léčí zranění po závodě v Kopřivnici a kterému přejeme brzký návrat na závodní dráhy. Samozřejmě do bojů o přední umístění bude chtít promluvit i trojlístek pražských jezdců Pavel Kuchař, Michal Baštecký a Jakub Exler. Posledně jmenovaný však dnes chybí, protože ho na start nepustí školní povinnosti. Posledními klasickými juniory ve startovní listině jsou kopřivničtí Radek Bambuch a Jan Sazovský.

Ve startovní listině chybí i obhájce titulu Jan Macek, který nečekaně po zimní přípravě ukončil závodní kariéru, stejně jako Daniel Šilhán.

Startovní listinu při dnešní závod doplní jezdci kategorie do 250 ccm. Pro které to bude také příprava na první vrchol sezóny, kterým bude finále Mistrovství Evropy v kategorii do 250 ccm, které se uskuteční v Liberci. Tito jezdci přesto, že mají motocykl nižší kubatury dokáži pěkně zlobit. Adam Bednář a Vojtěch Šachl mnohé porážet. Pardubickou plochou dráhu reprezentuje v tomto závodě dvojice Jan Hlačina a Josef Novotný, posledním účastníkem závodu je pak plzeňský Oliver Schmid.

Začátek závodu je v 17 hodin.

(Text: Petr Moravec, Foto: Martin Kocek

Tak se i pardubičtí příznivci dočkali