Václav Milík i nadále vládne české ploché dráze. Potvrdil to i při Mistrovství České republiky dvojic. Tentokrát však k triumfu, jak už z názvu vyplývá, potřeboval partnera a tím mu byl v tomto měření sil Tomáš Suchánek.

Plzeňský stadion na Borech byl v pondělní sváteční den svědkem finálového závodu Mezinárodního mistrovství České republiky dvojic na ploché dráze. Dramatické a vyrovnané souboje, vždyť čtveřice nejlepších týmů závodu měla po skončení základní části shodný počet bodů, nakonec pro sebe rozhodla dvojice AMK ZP Pardubice Václav Milík – Tomáš Suchánek. Jak už výše bylo napsáno, v celém závodě je nutný bodový zisk obou jezdců, ale nelze přehlédnout individuální výkon neporaženého Václava Milíka, který tomuto šampionátu se svými partnery vládne třetí rok v řadě. Lahůdkou závodu, byl jeho vítězný souboj s jedním z nejlepších jezdců světa, Australanem Jasonem Doylem. Ten spolu ze Zdeňkem Simotou reprezentoval domácí tým PK Plzeň – HBC Vratec a ten patřil k velkým favoritům.

Zcela nenápadně až do finále prošla soukromá dvojice Speedway Pro ve které hrál dominantní roli další pardubický jezdec Hynek Štichauer. Spolu se Zdeňkem Holubem obsadila místo druhé před touto skvělou domácí dvojicí, kterou v semifinále závodu dokázala vyřadit.

Smůlu měl tým AK Slaný, z domácí ligy nedoléčený polský jezdec Mariusz Puszakowski musel v polovině závodu odstoupit a nechal tak na holičkách Eduarda Krčmáře, ten nakonec dovedl svůj tým na páté místo za pražský Olympem, který jel ve složení Josef Franc- Ondřej Smetana.

Titul ve dvojicích Zlatá přilba obhájila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *