Jezdci AMK ZP Pardubice Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer vstoupili vítězně do letošního ročníku závodů Mezinárodního mistrovství dvojic v Praze. Již do poslední jízdy závodu vstupovali v podstatě jako vítězný tým, protože jim stačilo pouze jízdu dokončit a nikdo je nemohl předstihnout. Svoji suverenitu potvrzovali během celého závodu a o jediný bod je připravil během prvních pěti jízd pouze Michal Škurla, hostující v barvách chorvatského týmu z Donjiho Kraljevce, kterému chyběl zraněný Jurica Pavlic. Právě Škurla byl spolu s našim Tomášem Suchánkem nejlepším jezdcem celého závodu a nebýt zranění jeho kolegy určitě by jeho tým skončil lépe než na pátém místě.

Vraťme se však k naší dvojici. Ta všem svým soupeřům, kromě Chorvatů nad kterými vyhrála 4:2, nadělila nekompromisních 5:1. Všechny jízdy s přehledem vyhrával Suchánek a Štichauer ho velmi dobře doplňoval i když se potýkal s drobnými technickými problémy. Posledním soupeřem naší dvojice byla domácí Markéta a došlo k jízdě ve které jeli domácí prakticky o všechno, protože jenom vítězství jim zajišťovalo druhé místo, remíza nebo porážka je posílala do dodatkové jízdo o místo na stupních vítězů. Pražané Franc s Holubem měli lepší start a šli do vedení, pardubická dvojice neriskovala a v klidu si dojela pro vítězství v úvodním závodě sedmidílné soutěže ve které obhajují pardubičtí jezdci své vítězství s posledních dvou let.

Seriál měl pokračovat druhý den v Pardubicích, ale dráha poškozená počasím z první poloviny března nebyla zcela bezpečná a tak se pořadatelé ve shodě s dalšími účastníky soutěže rozhodli závod přeložit na 25. července.

Další termíny:

24. 7. Žarnovica
25. 7. Pardubice
21. 8. Goričan
1. 10. Krško
2. 10. Lendava
22. 10. Gyula

Soubory ke stažení:

Jízdy, International Speedway Pairs Championship, Praha 29.3.2016.pdf

Výsledky, International Speedway Pairs Championship, Praha 29.3.2016.pdf

Tomáš s Hynkem vstoupili do sezóny vítězně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *