Pardubický plochodrážní klub stejně jako v minulých letech rozšiřuje počet pořádaných závodů v gesci mezinárodní motocyklové federace FIM.

V době kdy už se zdálo, že pohroma zvaná „Covid“ je na ústupu a život začne být zase o něco lepší, začali vojáci ruské federace dělat na rozkaz svého vůdce „pořádek“ na území Ukrajiny. Děje se tak proti všem pravidlům a svět na to reaguje. Světová motocyklová federace tím, že pozastavila veškeré aktivity ruského a běloruského motorsportu a sportovce těchto zemí suspendovala. Probíhající konflikt však zcela ochromil i aktivity Ukrajiny, která byla nucena zrušit veškeré podniky plánované na svém území. Bylo jich celkem pět a muselo tudíž začít hledání nových pořadatelů.

Stejně jako v minulých letech opět podává pomocnou ruku pardubický klub a to s organizací závodů pro mladé jezdce v kategorii do 125 ccm. Kategorie, která bude zřejmě brzy v budoucnu závodit pod hlavičkou SGP4 zatím se bojuje o takzvanou Zlatou trofej, ale udělují se zde regulérně medaile mezinárodní motocyklové federace FIM.

Původně plánovaný závod do Rovna se tak pojede ve stejném termínu, tedy 6. srpna 2022 na pardubickém plochodrážním stadionu ve Svítkově. Naši nadějní junioři, mezi nimi i loni bronzový Dominik Hrbek, reprezentující náš klub, dostává šanci na obhajobu medailových pozic na domácí dráze.

V Rovně se měly původně konat dva závody této kategorie, nejenom souboj o nejlepšího jezdce světa, ale druhý den i souboj nejlepších jezdců Evropy. Tento druhý závod pouští na start jezdce o dva roky mladší, aby bylo naplněno pravidlo o postupném dozrávání jezdců. Náš klub nabídl, že tuto vizi dvou závodů ve dvou dnech, které budou koncipovány do letního období a umožní mnoha jezdcům přijet na jedno místo, v jeden čas a absolvovat dva významné závody za přijatelnějších ekonomických podmínek, převezmou komplet. V nejbližších dnech bude potvrzeno, zda i tato nabídka bude přijata.

Track Racing Youth Gold Trophy 6. 8. 2022 v Pardubicích