(🇨🇿 Pardubice 06.04. 2019)

Sezóna odstartovala

Také pardubický plochodrážní stadion má za sebou ostrý start do letošní motoristické sezóny. Na dráhu stadionu ve Svítkově vyjela česká elita v závodech Flat tracku do úvodního závodu Mezinárodního mistrovství České republiky a jejich boje doplnili jezdci dalších čtyř zemí v závodě Evropské veteránské série „mužů 40+“.

Pořadatele potěšila pochvala jezdců na připravenou dráhu a ti se odvděčili skvělou sportovní podívanou. Především elitní trojlístek Pavel Pučko, Pavel Kejmar a Manuel Hagleitner v kategorii FT1 předvedli skvělý souboj a dokázali, že po celých patnáct kol se dá bojovat doslova řečeno v „balíku.“ Tato trojice se také nakonec sešla na stupních vítězů. Zejména jejich finálový souboj byl skvělou propagací této disciplíny. Také v třídě classics byly k vidění vyrovnané souboje. Především ten mezi Petrem Mrázkem a Jakubem Matějíčkem v kvalifikační jízdě plný vzájemných předjetí. Prvně jmenovaný pak také nakonec celý závod vyhrál před Petrem Kolářem a Jiřím Mikšovským, když Jakub Matějíček měl ve finále technické problémy.