Slova megahitu Mira Žbirky se dnes krátce po poledni absolutně hodila na předmět tiskové konference, která se dnes konala v Pardubicích. Ano, za 22 dní se v Pardubicích uskuteční plochodrážní víkend, ve kterém budou bojovat přední plochodrážníci nejprve o titul mistra Evropy, následně junioři o Zlatou stuhu, během tohoto závodu se uskuteční navíc mistrovství světa Flat track a vše vyvrcholí závodem o 75. Zlatou přilbu města Pardubic.

V historickém sále pardubické radnice dnes přivítali nejvyšší představitelé města, primátor Bc. Jan Nadrchal a jeho první náměstek Mgr. Jakub Rychtecký zástupce mezinárodní motocyklové federace FIM Europe, jmenovitě šéfa plochodrážní komise Piotra Szymanského, představitelku společnosti ONE Sport, promotéra seriálu mistrovství Evropy na ploché dráze, Karolinu Jankowskou, radního pro sport Pardubického kraje Ing. Alexandra Krejčíře a samozřejmě zástupce AMK ZP Pardubice Evžena Erbana, posledního českého vítěze zlaté přilby Václava Milíka a Petra Moravce. Ti všichni seznámili přítomné s přípravou plochodrážního víkendu a informovali o všech novinkách kolem všech čtyř závodů víkendu. Primátor města pak spolu s předsedou plochodrážní komise FIME vylosovali startovní pozice pro finálový závod Tauron mistrovství Evropy na ploché dráze, který 22. září plochodrážní víkend odstartuje. Piotr Szymanski také oznámil, že takzvanou divokou kartu pro závod SEC v Pardubicích obdrží Petr Chlupáč. Traťovými rezervami budou Hynek Štichauer a Matouš Kameník.

Evžen Erban pak seznámil přítomné s tvorbou startovních listin závodu Zlatá přilba a Zlatá stuha a také se všemi přípravami klubu a jeho členů na tyto závody. Poděkoval také všem partnerům, bez kterých by takovéto závody nešlo pořádat.

Během tiskové konference pak klenotník Pavel Lejhanec také představil trofej, o kterou se bude v neděli 24. září bojovat.

„Už len 22 dní – prosím nezabudni“