Ve čtvrtek v podvečer bude na plochodrážním stadionu v Pardubicích korunován nový mistr České republiky v závodě družstev. Česká Extraliga je dlouhodobě nejprestižnější soutěží na našich oválech a vítězství v ní je hodně ceněno.

Poslední osmý závod má jasného favorita. Je jím domácí tým, který by se měl po skončení závodu po roční přestávce vrátit na trůn. Do týmu kolem kapitána Václava Milíka s výraznou posilou v osobě Poláka Grzegorze Zengoty, který ve druhé polovině sezóny zastoupil především předčasně zemřelého krajana Tomasze Jedrzejaka, se vrací po zranění do sestavy Hynek Štichauer a Patrik Mikel. Posledním členem pardubické sestavy bude další junior Daniel Šilhán. Pardubický tým je skutečně krůček od titulu. Musel by skončit ve čtvrtek poslední a vítězná pražská Markéta by musela vyhrát závod a navíc o devatenáct bodů. Tomu nikdo příliš nevěří, protože obhájci titulu bude navíc chybět pro zranění Matěj Kůs. Velmi silný tým slaví opět Slaný ve kterém prim hraje Eduard Krčmář a přijíždí i s vynikajícím Polákem Jamrogem. Zajímavostí je ta skutečnost, že Jamrog je spolu se Zengotou letošním mistrem Evropy v závodech dvojic, Ve Svítkově však budou od 18 hodin stát proti sobě. Čtvrtým účastníkem závodu je celek ze slovenské Žarnovice. Tradiční kvarteto juniorů doplní v Pardubicích Stanislaw Burza.

Čtvrteční závod je posledním závodem před závodem o Zlatou přilbu a slibuje opravdu skvělé představení, pro fanoušky Pardubic navíc korunované titulem.

„Vím, že nikdy nemá mít člověk nic za dokonané, speciálně ve sportu, ale přiznávám, že pokud bychom měli o titul přijít, tak by to byl šok. No a ten snad nepřijde,“ říká manažer pardubického týmu Lubomír Vozár.

Petr Moravec

V Pardubicích bude korunován nový mistr České republiky družstev