Jsme před začátkem devátého závodu druhé skupiny polského mistrovství juniorských družstev. V každé ze čtyř základní skupině se představí celkem šest družstev. V této skupině s naší účastí máme za soupeře přední polské týmy z Leszna, Rybniku, Ostrowa a Opole.

Každé ze zúčastněných družstev pořádá vždy dva závody, ty v České republice se jedou na dráze v Pardubicích. Do dalších bojů postupují vždy tři nejlepší týmy z každé ze čtyř základních skupin. Příležitost bojovat ve dvou semifinálových skupinách po sedmi účastnících navíc dostanou další dva nejlepší týmy ze čtvrtých míst. I v této části pořádá každý z účastníků dva závody.

Náš celek složený s jezdců AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice a Walbo Railway Kopřivnice pod vedením Filipa Šitery se drží velmi statečně a bojuje poměrně nečekaně o postup do dalších bojů. Dokonce dokázal první závod ve Svítkově vyhrát. I dnes se představí v našem týmu v současné době nejlepší česká juniorská dvojice Jan Kvěch – Petr Chlupáč spolu s domácími jezdci Patrikem Mikelem a Danielem Šilhánem. Zopakovat skvělý výsledek z úvodního měření sil na domácí dráze bude hodně složité. Vždyť kvalita polských juniorů je všeobecné známá a věnují se jim opravdoví odborníci. Vždyt již při úvodním závodu bylo možné v depu potkat Romana Janowského, Piotra Žyta, Miroslawa Korbela a Mariusze Staszewkeho, tedy jména, která nejenom do polského plochodrážního sportu patří dlouhá léta.

Zatím patří našemu týmů třetí místo, s drobným náskokem vede tým z Ostrowa před trojlístkem do kterého patříme my, Leszno a tým z Rybniku.

Další postupuvá bitva záčíná ve Svíkově v úterý 18. června od 18 hodin.

 

1. OSTROW 28,5
    177
2. LESZNO I 25,5
    148
3. ACCR 24,5
    154
4. RYBNIK 24
    152
5. LESZNO II 8,5
    70
6. OPOLE 8
    81

 

( Text: Petr Moravec )

V Pardubicích pokračuje další kolo polského mistrovství juniorských družstev