Neoficiálně se tomuto závodu říká Mistrovství Evropy juniorů ve třídě do 125 ccm. Prvních osm ročníků se konalo na travnatých nebo dlouhých oválech. V loňském roce se však v holandském Blijhamu přestěhovala tato soutěž na kratší ovál a letos se bude v této tradici na svítkovském ovále pokračovat. Zdá se, že to může závodům jenom prospět. Jednotlivé jízdy se nadále konají se šesti jezdci na startu a tak je o vzruch na dráze vlastně po dobu celé jízdy postaráno.

Čtyřiadvacet jezdců šesti zemí Německa, Francie, Velké Británie, Polska, Holandska a České republiky bude bojovat nejprve ve dvanácti kvalifikačních jízdách, každý jezdec absolvuje v této části tři jízdy. Následně se uskuteční umisťovací jízdy ve kterých už půjde o celkové umístění v závodě. Vítěz závěrečné finálové jízdy nejlepších jezdců se stane i vítězem závodu.

 Zajímavostí této kategorie je úspěch českých motocyklů Shupa. Ty se v posledních letech začaly výrazně prosazovat a zdá se, že i letošní vítěz by mohl sedět na motocyklu této značky.

 Česká reprezentace se na tento závod připravovala velmi cílevědomě. Na pardubickém ovále se uskutečnilo dvoudenní soustředění během kterého se uskutečnil i malý kontrolní závod. Stejně jako v minulých letech jej zaštítilo Sportovní centrum mládeže.

 AKTUÁLNÍ STARTOVNÍ LISTINA

1 WAJTNECHT Zach GBR
2 FENCL Adam CZE
3 JACOPETTI Mike GER
4 DUBERNARD Enzo FRA
5 DE VRIES Jarno NED
6 MEIJER Mika NED
7 STELLA Gaetan FRA
8 MEIJERINK Dave NED
9 GEORGES Joris FRA
10 BICKEY Kyle GBR
11 DE VRIES Darrel NED
12 HÁJEK Filip CZE
13 MÁDY Roman CZE
14 KOPEC-SOBCZYNSKI Igor POL
15 ROOKS Jackie NED
16 LABOUYRIE Steven FRA
17 MIKEL Patrik CZE
18 LIEBMANN Celina GER
19 STUDZINSKI Marcel POL
20 WESSEL Niels Oliver GER
21 NEID Fabian GER
22 NOVÁK Josef CZE
23 GORET Steven FRA
24 REMBEZA Adam POL
25 VERNER Václav CZE
26 HLAVÁČEK Dušan CZE
V sobotu se bude bojovat ve Svítkově o evropské medaile – aktualizováno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *