Po loňské premiéře na pozici divoké karty Grand prix Prahy vyhlíží Václav Milík druhou šanci. Loni vyválčil pardubický odchovanec 2 body, s kterými nebyl příliš spokojen. Pro juniorského mistra Evropy to však byla výborná zkušenost, a letos coby závodník nejlepší světové soutěže a zároveň jediný Čech, který prošel úvodními kvalifikačními závody do seriálu Mistrovství světa a Mistrovství Evropy, bude určitě výrazně větší hrozbou pro velikány světové ploché dráhy.

Dvojnásobný mistr České republiky má za sebou mnoho úspěchů na domácí i světové scéně. Vyzkoušel si polskou i anglickou nejvyšší ligu, a coby nejlepší český plošinář současnosti získal podruhé ve své kariéře divokou kartu, která ho opravňuje poměřit se s nejlepšími jezdci světa na dráze, kterou dobře zná.

Milík v loňské GP Prahy velký výsledek neudělal, mezi světovou elitou se ale neztratil. Nebýt však pádu v sedmé pořadové jízdě, při kterém se pardubický odchovanec praštil o zem do hlavy, a který podle jeho slov výrazně ovlivnil jeho reflexy ve zbytku závodu, mohlo být bodů na kontě talentovaného člena české reprezentace víc.

Populární Vacek by rád napodobil výsledek polského junioraBartoszeZmarzlika, který na domácí dráze V Górzowě už dvakrát vystoupal na stupně vítězů jako divoká karta závodu, přičemž v roce loňském se stal i historicky nejmladším vítězem závodu Grand prix. Tento triumf vycházející hvězda české ploché dráhy Zmarzlikovi vzít nemůže, Milík totiž v předvečer závodu oslaví své dvaadvacáté narozeniny.

Co se šancí českého plošináře, který coby junior dokázal dvakrát stanout na nejvyšším stupínku v celkovém hodnocení seniorského mistrovství své země týče, můžeme očekávat naprosto cokoliv. Milík nejednou šokoval svět svými výsledky, jeho pověst rychle stoupá, a dost možná, že již tuto sobotu se dočkáme solidním výsledkem inaugurace Václava Milíka mezi světovou plochodrážní elitu.

Závod na pražské Markétě startuje tuto sobotu 23. 5. od 18:45.

11212678_852508994828957_6779814748284076707_o

Václav Milík vyhlíží druhou šanci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *