Ve čtvrtek mají příznivci ploché dráhy opět možnost zamířit do Svítkova, na zdejší plochodrážní stadion, aby se stali svědky čtvrtého kola plochodrážní Extraligy družstev. Je to vlastně druhý pokus o uskutečnění tohoto závodu naší nejkvalitnější soutěže. Proti tomu prvnímu bylo v květnu nepříznivé počasí.

Do sestavy domácího týmu se vrací nejlepší český jezdec Václav Milík. Který vzhledem k povinnostem vyplívajícím z řádů FIM chyběl v Žarnovici pří vší úctě k výkonu ostatních členů týmu to bylo znát. V Pardubicích nastoupí domácí tým zřejmě v nejsilnější sestavě současnosti. Lubomír Vozár věří, že Václav bude lídrem svého týmu a spolu s Hynkem Štichauerem a Polákem Grzegorzem Walaskem, který v Pardubicích dokázal vyhrát i závod o Zlatou přilbu budou hlavní údernou sílou týmu, kterou podpoří i junioři Patrik Mikel a Daniel Šilhán.

Na čele průběžné klasifikace je překvapení soutěže, Interteam, Celek složený s jezdců SC Žarnovica a AK Markéta samozřejmě těží z výkonů čtvrtého muže průběžné klasifikace Grand Prix Martina Vaculíka, ale velmi dobré výkony už v Extralize odvádějí i Adrian Gala a Zdeněk Holub. Roste i forma Daniela Klímy a to dělá z tohoto týmu opět favorita závodu.

Velmi vyrovnaný je tým pražské Markéty. Zkušený Josef Franc s Ondřejem Smetanou je více než podporován dvojicí Jan Kvěch, Petr Chlupáč, v záloze navíc na svoji šanci čeká Michal Škurla.

Všechny tři české účastníky soutěže řadí v tabulce body s rozjížděk, protože takzvaných „velkých“ bodů mají sedm a to svědčí o vyrovnanosti a dramatičnosti soutěže. Vyhrát proto může i tým ze Slaného, který se tradičně opírá především o výborného Eduarda Krčmáře a ten dokáže spolu s polskou akvizicí Jakubem Jamrogem, stále velmi kvalitní českou dvojicí Zdeněk Simota a Martin Málek podpořenou Jakubem Valkovičem vytvořit kvalitní tým.

Ve Svítkově se prostě čeká velmi kvalitní závod a pardubičtí obhájci titulu věří ve Vaši podporu. Klub připravil i doprovodnou autogramiádu, s aktivními jezdci v 16:45 a s legendami klubu kolem 17:30. Samotný závod začíná v 18 hodin.

 

 (Zdroj: Petr Moravec)

Ve čtvrtek mají příznivci ploché dráhy opět možnost zamířit do Svítkova