Léto bývá nazýváno jako „okurková sezóna,“ tedy období kdy se toho mnoho neděje. Pardubice jsou však v letošním roce výraznou výjimkou.

Celé město žije v Olympijském parku největší sportovní událostí letošního roku Olympiádou v Riu de Janeiro a v i v něm je pamatováno na sportovní odvětví, které sice nepatří mezi ta olympijská, ale neodmyslitelně patří k městu Pardubice – ploché dráze.

Ve středu se v části parku navazujícím na Tyršovy sady uskuteční od 13 hodin setkání našich plochodrážních jezdců s příznivci tohoto sportu, aby se pak po celý týden v odpoledních hodinách od 16 hodin představili naši jezdci plochou dráhu návštěvníkům Olympijského parku.

To hlavní však vypukne v 18 hodin na plochodrážním stadionu.  Od 18 hodin se zde utkají jezdci Polska, Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, Maďarska a České republiky o body do soutěže zemí střední Evropy nazvané podle zkratky anglického názvu – Macec cup.

Českou republiku reprezentují jezdci pardubického AMK Zlata přilba Jaroslav Petrák, Josef Novák a Martin Mejtský.

Součástí závodu, který začíná tradičně v 18 hodin je také vložený závod motokrosových nadějí, pro které vznikla za oběma brankami plochodrážního stadionu tradiční část motokrosové trati.  Celý podvečer je tak založen na možnosti vidět něco navíc. Pro plochodrážní fanoušky motokros a pro ty motokrosové plochou dráhu.

Připomínáme, že držitelé hracích karet Olympijského parku a děti do 15 let mají vstup na tyto závody zdarma.

Startovní listina:

 1. Artur Czaja
2. Jaroslav Petrák
3. Victor Trofimov
4. Ján Mihálik
5. Oskar Polis
6. Andrei Popa
7. Milen Manev
8. Oskar Bober
9. Josef Novák
10. Stanislav Melnychuk
11. Patrik Búri
12. Norbert Magosi
13. Fanica Popa
14. Hristo Hristov
15. Martin Mejtský
16. Dmytro Mostovik
VE STŘEDU 10. 8. MACEC CUP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *