Snad žádný jiný závod plochodrážní Extraligy nemá takový náboj jako souboj pardubické Zlaté přilby a pražského Olymu. Právě tato bitva bude tou první, který mohou příznivci ploché dráhy na pardubickém stadionu v letošní extralize vidět. Ve středu 8. května se od 18 hodin uskuteční souboj dvou nejlepších týmů loňského roku. Mistr republiky z Prahy přijíždí do Pardubic i jako aktuální lídr letošního ročníku, protože po remíze s pardubickými jezdci doma porazil Mšeno a má v neúplné tabulce tři body.

Svěřenci Lubomíra Vozára prakticky nezmění sestavu ze zatím jediného závodu, který absolvovali. Ve Svítkově se tak kromě základního kádru složeného výhradně z jezdců, kteří ve Svítkově vyrostli, představí účastník letošního seriálu Grand Prix Slovinec Matej Žagar, ten spolu s Alešem Drymlem a Václavem Milíkem bude i účastníky pražské GP 18. května. V sestavě samozřejmě nechybí  Lukáš Dryml, Tomášem Suchánekem a Hynek Štichauer. Z dvojice juniorů David Štěrovský – René Vidner dostává příležitost i pro lepší výsledek přeborového závodu Vidner.

Jeho protějšek Tomáš Topinka má stejně jako on jasné domácí jezdce. Vynikajícího Josefa France, divokou kartu pražské GP, doplňuje Matěj Kůs a Martin Gavenda. Také tento tým satví dva juniory. Dalšího z náhradníků pražského setkání nejlepších jezdců světa Zdeňka Holuba tentokrát doplní Ondřej Smetana. Novou zahraniční akvizicí týmu je Dán Kildemnad , ten zastoupí svého krajana, zraněného Nicki Pedersena. Druhým zahraničním jezdcem bude Troy Batchelor, Austran, který byl loni výraznou oporou pražského Olympu v cestě za titulem mistra země.

V každém případě se očekává velká bitva. Nový systém extraligy nutí bodovat všechny jezdce týmů a tak je očekávána bitva o každý bod. Samozřejmostí je nadále vstup dětí do 15 let zdarma.

AMK ZP Pardubice

1 Žagar Matej
2 Štichauer Hynek
3 Dryml Aleš
4 Suchánek Tomáš
5 Dryml Lukáš
6 Milík Václav
7 Vidner René

PSK Olymp Praha

8 Franc Josef
9 Gavenda Martin
10 Batchelor Troy
11 Kůs Matěj
12 Kildemand Peter
13 Smetana Ondřej
14 Holub Zdeněk
Ve středu 8. 5. hostíme pražský Olymp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *