Po šesti letech se vrací na plochodrážní stadion ve Svítkově boje nejlepších českých plochodrážníků o titul mistra této země. Finále jednoho z nejstarších motocyklových šampionátů této země se v Pardubicích nejezdí tak často. V právě probíhajícím tisíciletí se tak stalo pouze třikrát. Přitom až na jedinou výjimku v roce 2010 se posledních osm roků slaví titul v pardubickém depu v posledních dvou letech díky Václavu Milíkovi. V současnosti nejlepší český plochodrážník bude i favoritem závodu, který se ve středu ve Svítkově pojede. Mezi jeho největší soupeře bude patřit nejenom pražská elitní dvojka Matěj Kůs – Josef Franc a slánský Eduard Krčmář, ale také zcela určitě Tomáš Suchánek a Hynek Štychauer, tedy jezdci, kteří bojují za stejné barvy jako Václav Milík. Překvapit samozřejmě mohou i jiní, ve startovní listině najdeme mnoho mladých a určitě se bude chtít prosadit i pardubický mohykán a nejstarší účastník finálových bojů Jaroslav Petrák.

Pardubické finále je druhým závodem třídílného seriálu, ten začíná den před pardubickým závodem v Praze a vyvrcholí 24. září v Plzni. Důležitost tomuto závodu však nedává jenom ta skutečnost, že řečeno slovy klasiků „každý bod se počítá“, ale také to, že pořadí po tomto závodě bude důležité pro nasazení českých jezdců do letošního mistrovství světa a Evropy.

První vrchol pardubické plochodrážní sezóny ve Svítkově začíná ve středu tradičně v 18 hodin a stejně jako v minulých letech děti do 15 let mohou na tento závod přijít bez toho, že by museli platit vstupné.

Ve středu se v Pardubicích jede plochodrážní finále mistrovství republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *