Celkem na třech frontách budou o víkendu bojovat pardubičtí jezdci. Po zrušení závodu v Liberci mohou bez problémů odjet na Slovensko, kde společný tým Březolup a Žárnovice pořádá další závod 1. ligy. Lubomír Vozár bude mít k dispozici Václava Milíka, Tomáše Suchánka, Hynka Štichauera a Jaroslava Petráka. Dva jezdci přijedou ze sobotních závodů. Václava Milíka čeká kvalifikační souboj o deset postupových míst do další fáze Kvalifikace GP v rakouském St. Johannu. Druhý z tohoto kvarteta Tomáš Suchánek bude v sobotu večer členem týmů, který vystoupí v polské Toruni v závodě nazvaném Speedway Best Pairs spolu s Alešem Drymlem a hostem v českém týmu Matějem Žagarem. Tento zvláštní tým vznikl po dohodě s organizátory, protože právě českého týmu se výrazně dotkla ta skutečnost, že Václav Milík a Josef Franc jedou v sobotu závod MS. Další dva jezdce Lukáše Drymla a Matěje Kůse zase neuvolnila BSPA ze svých soutěží. Promotér závodu, který se vysílá přímo na Eurosportu v sobotu od 19 hodin, se ve snaze vyrovnat startovní listinu rozhodl přistoupit k takovémuto řešení. V každém případě už jenom pozvání českých jezdců k tomuto závodu je velkou odměnou pro naše fanoušky a vzhledem k tomu, že právě Žagar je vlastně s pohledu pardubických příznivců jejich jezdcem lze zasednout v sobotu k televizorům s možností, že bude komu fandit.

Kromě Václava Milíka mají tentokrát volno junioři, ale to jenom proto, že je už v úterý čeká další závod MČR juniorských družstev a jak známo po odstoupení jednoho z týmů jsou právě pardubičtí jezdci základem pro dvě družstva v závodě. Tentokrát Václav Milík spolu s René Vidnerem budou tvořit takzvaný A tým a David Štěrovský s Michaelou Krupičkou tým B.

Sestavy:

Žárnovica:

Březolupy/Žárnovica – 1. M. Hádek, 2. P. Bůri, 3. F. Wallner, 4. J. Mesiarik, 17. M. Gavenda
Markéta – 5. Z.Holub, 7. O. Smetana, 18. M. Škurla
Mšeno – 9. S. Pouznar, 11. F. Šitera, 12. D. Hádek, J. Holub
AMK ZP Pardubice – 14. T. Suchánek, 15. H. Štichauer, 16. J. Petrák, 20. V. Milík

Toruň:

Švédsko – Andreas Jonsson, Antonio Lindbäck, Peter Ljung
Australie – Chris Holder, Davey Watt
USA – Greg Hancock, Ryan Fisher
Rusko – Emil Sajfutdinov, Grigorij Laguta, Arťom Laguta
Česko – Aleš Dryml, Tomaš Suchánek, Matej Žagar (host)
Polsko Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Adrian Miedziński
Dánsko – Nicki Pedersen, Michael Jepsen Jensen, Hans Andersen

St. Johann:

1. Maksims Bogdanovs, 2. Václav Milík, 3. Kenneth Bjerre, 4. Nicolas Covatti, 5. Jurica Pavlic, 6. Thomas H. Jonasson, 7. Chris Harris, 8. Ján Mesiarik, 9. Dakota North, 10. Linus Sundström, 11. Kevin Wölbert, 12. Troy Batchelor, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Peter Kildemand, 15. Edward Kennett, 16. Daniel Gappmaier

Víkend pardubických jezdců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *