Manažer plochodrážního závodu o Zlatou přilbu dnes založil poslední puzzle do startovní listiny závodu o 67. Zlatou přilbu města Pardubic. Dopolední telefon od Mateje Zagara a mail s podepsaným kontraktem Troy Batchelora byly tím posledním dílkem, který potřeboval k tomu, aby dokončil seznam třiceti šesti závodníků bojujících v neobvyklém závodě o cennou trofej.

Není ve světě závod ve kterém by na startu bylo tolik jezdců a i počet třicet dva rozjížděk ve kterých se rozhoduje o vítězi je unikátní. Navíc se na plochodrážním stadionu ve Svítkově uskuteční v pátek závod p Zlatou stuhu juniorů (mimochodem také nejstarším volném juniorském závodu světa) ve kterém startuje 24 jezdců a 12 jezdců bude na motocyklech o objemu do 250 ccm bojovat v takzvaném Jawa cupu. Sobotní finále mistrovství světa, které se uskuteční v Pardubicích po sedmé přivede na start 18 jezdců. Pozorný čtenář tak jistě už spočetl, že v Pardubicích bude o tomto víkendu závodit celkem 92 jezdců i s náhradníky celkem devadesáti jízdách. To je něco co si nedovolí nikdo na světě.

Nejsledovanější je samozřejmě závod o Zlatou přilbu. Přes konkurenci nejprestižnější a pro jezdce ekonomicky nejzajímavější polské ligy, která samozřejmě odčerpala sedm jezdců seriálu Grand Prix se v neděli představí ve Svítkově tak kvalitní startovní listina, že odborníci už dnes předpovídají, že jen famózní výkon některého z českých jezdců by mohl ukončit čekání na vítěze z domácích luhů a hájů.

Tomáš Topinka, který v roce 1996 naposledy nechal v Pardubicích zaznít naši hymnu na počest vítěze je už nyní nejdéle čekajícím českým vítězem na svého následovníka a i když by velmi rád našel následovníka tak k tomu by se musela potvrdit předešlá slova.

Aleš Dryml nebude mít na startu svého parťáka s klubu Václava Milíka. Ten patří mezi čtrnáctku skvělých jezdců bojujících o polský titul a tak je z našich jezdců tím kdo by mohl pomýšlet nejvýše. Tomáš Suchánek, Eduard Krčmář, Matěj Kůs, Zdeněk Holub, Hynek Štichauer to je spolu s Drymlem sedm statečných co svede boj s velkou kvalitou.

 Proti nim bude totiž stát sedm účastníků letošního Grand Prix. Tři z nich vyhráli čtyři závody z devíti a to už je výrazné potvrzení předešlých slov. Některou z Velkých cen dokázalo během své kariéry vyhrát osm jezdců. CO víc k tomu dodat snad jenom jména a také to, že začátek je v neděli ve 12 hodin. Za vstupenku diváci nedají více než 900 korun, ale závod mohou z míst na sezení vidět i od 300 korun a z míst na stání za 200 korun. Připraveny jsou i rodinné vstupenky za které čtyřčlenná rodina dá 600 korun.  Páteční závody pak začínají v 17 hodin, sobotní ve 14.

Víkendové závody připraveny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *