Dnešním závodem vrcholí ve Svítkově opravdu nabitá letní sezóna. Snad nikdy v uplynulých letech nechodili diváci do hlediště tohoto stadionu tak často v prázdninových měsících. Divná doba, které se zřejmě v budoucnu bude říkat „covidová“ nám neumožnila pořádat podniky na začátku roku, ale následně jste mohli vidět dva závody mistrovství Evropy, závod mistrovství světa Long track, Extraligu, závody našich juniorů a před vrcholem sezóny, závodem o Zlatou přilbu se dnes bude bojovat o body do Poháru AČR, nebo také Přeboru České republiky.

Tato soutěž sice vrcholí v neděli v Kopřivnici, ale po dnešním závodě bude doplněn seznam jezdců pro středeční finále Mistrovství České republiky v Plzni.

Favority tohoto závodu musíme hledat především v jezdcích vládnoucích průběžné klasifikaci. V čele jsou Pražané Daniel Klíma (74 b.) před Petrem Chlupáčem (64 b.). Třetí příčka zatím patří s trojbodovou ztrátou Hynku Štichauerovi, který naopak má zase tříbodový náskok na Jana Macka, jezdce, který se včera stal na pražské Markétě mistrem České republiky juniorů v kategorii do 21 let, mistrem republiky do 19 let je Petr Chlupáč.

Domácí barvy bude kromě Hynka Štichauera hájit Jaroslav Petrák, který se při neúčasti Jana Kvěcha a Martina Málka může posunout před závěrečným závodem na průběžné páté místo. Dále pak už bude na startu s půl koněm na hrudi pouze pardubické mládí Daniel Šilhán, včera vystoupil na třetí příčku klasifikace Mistrovství České republiky juniorů do 19 let, jen o jednu příčku níže skončil ve své první sezóně na pětistovce Jan Jeníček. Do závodu se pokusí postoupit i na dvěstěpadesátce jedoucí Josef Novotný. Samostatný závod této třídy byl pro nízkou účast přesunut na konec sezóny.

Vloženým závodem dnešního dne je závod ve třídě do 125 ccm. Také na jeho startu stojí čtyři pardubičtí jezdci na čele s letošním druhým světovým vicemistrem Dominikem Hrbkem. Dále pak se pardubickým příznivcům představí David Hofman, Marian Jirout a Luboš Hromádka.

V každém případě Vás čeká pěkná porce jízd a věříme, že Vás naladí na již zmiňovaný první říjnový víkend a sportovní svátek sezóny, závod o Zlatou přilbu doplněný tradičně závodem mistrovství světa juniorů, mistrovstvím světa Flat track a juniorskou Zlatou stuhou.

( Zdroj: Petr Moravec, Foto: Petr Makušev )

Vrcholí ve Svítkově opravdu nabitá letní sezóna