(🇨🇿 Pardubice 18.09. 2019, 18:00hod.)

Česká plochodrážní Extraliga dospěla do svého závěru. Na pardubickém plochodrážním stadionu poznáme ve středu nového mistra České republiky. Bude skutečně novým mistrem, protože obhájce titulu, domácí celek už nemůže své prvenství obhájit, tak je zřejmé, že poznáme nového šampiona. K titulu má nejblíže pražský Olymp. Tento celek letos vsadil na své odchovance. Celou soutěž absolvoval prakticky ve stejné sestavě a vzhledem k tomu, že se mu podařilo pod vedením Pavla Ondrašíka, který ve vedení týmu na tyto dva závody vystřídal Tomáše Topinku, vyhrát poslední dva závody a má před pardubickým závodem zajímavý náskok. K titulu však už dnes opět povede tento celek vítěz Zlaté přilby 1996.

Dlouho vedl soutěž tým složený s jezdců SC Žarnovica a AK Markéta nazvaný Interteam. Tento celek vyhrál tři závody a těžil ze skvělých výkonů Martina Vaculíka. Tohoto jezdce však v posledních dvou závodech tento tým postrádá a bude mít hodně těžkou úlohu zvrátit nepříznivý vývoj závěru soutěže.

Třetí v průběžné klasifikaci je zatím celek ze Slaného, i on má šanci ještě v Extralize triumfovat, ale nemá už svůj osud ve svých rukách. Také tento celek nastupuje v sestavě, která se během soutěže příliš neměnila.

No a nakonec domácí tým. Jak už bylo konstatováno nemůže vystoupit letos na stupně vítězů. Na letošní sezónu bude chtít velmi rychle zapomenout. Dokázal sice vyhrát závod v Kopřivnici, ale také bohužel byl třikrát i v závodech Extraligy poslední. Mnohdy ztrácel závod velmi těsně, navíc v některých závodech se nedařilo ani některým jezdcům týmu. To je důsledek letošního výsledku našeho týmu. S letošní soutěží se loučíme v sestavě, která je zřejmě tou nejsilnější, kterou můžeme postavit. Rádi bychom se rozloučili vítězstvím a tak trochu se chceme omluvit našim příznivcům.

Pevně věříme, že se to povede.

 

AMK ZLATÁ PŘILBA PARDUBICE
1. ŽAGAR Matej
2. MIKEL Patrik
3. PETRÁK Jaroslav
4. ŠTICHAUER Hynek
17. MILÍK Václav

 
 

                                                                              AK 3Ton SLANÝ
5. KRČMÁŘ Eduard
6. MÁLEK Martin
7. SIMOTA Zdeněk
8. VALKOVIČ Jakub
18. JAMROG Jakub

 
 

SC INTERTEAM
9. PACALAJ David
10. ŠKURLA Michal
11. GAVENDA Martin
12. KLÍMA Daniel
19. GALA Adrian

 
 

AK MARKÉTA PRAHA
13. FRANC Josef
14. HOLUB Zdeněk
15. CHLUPÁČ Petr
16. SMETANA Ondřej
20. KVĚCH Jan

 
 
 

1.AMK ZP Pardubice773
4.SC Dynamax Žarnovica771
2.AK Slaný454
3.AK Markéta Praha246

 

Závěrečné kolo Extraligy družstev 2019