Obhájci mistrovské trofeje, plochodrážníci AMK ZP Pardubice, tím, že doslova naplnili název státního svátku a svým Dnem vítězství v Kopřivnici udělali tu nejlepší pozvánku na následující středu, kdy se od 18 hodin představí plochodrážní Extraliga v Pardubicích.

Václav Milík pokračoval ve výborných výkonech posledních dní a spolu s novou akvizicí pardubického týmu Polákem Grzegorzem Walaskem neztratili ani jeden bod a byli hlavními strůjci vítězství. Jejich výsleddek by však nic neznamenal bez bodového zisku dalších jezdců. Patrik Mikel, Jaroslav Petrák a Martin Gavenda přidali na bodové konto pardubických plošinářů důležitých devět bodů a ve vyrovnaném závodě nakonec přetlačili vyrovnaný tým pražské Markéty. Třetí skončil tým ze Slaného. Interteamu, vítězi úvodního závodu až příliš chyběl famózní Martin Vaculík a tým tak přes svůj sanživý výkon obsadil místo čtvrté.

Zdali se tento jeden z nejlepších jezdců současného plochodrážního světa představí i ve středu ve Svítkově se rozhodne během pondělí a úterý, ale předpoklad tu je. Rázem by vzrostl potenciál tohoto týmu a české elitní týmy by před sebou měli o mnoho těžší práci než v Kopřivnici.

Pardubický tým, vedoucí celek soutěže, nastoupí s oběma vítězi závodu o Zlatou přilbu ze své soupisky jak s Václavem Milíkem tak i Grzegorzem Walaskem. Juniora Patrika Mikela doplní další mladík Daniel Šilhán, který si vedl velmi dobře v úvodním závodu polského juniorského šampionátu družstev a do sestavy se vrací po splnění svých pracovních povinností z minulého týdne i Hynek Štichauer.

Závod bude doplněn i několika zvláštními akcemi. V prodeji bude kniha o závodu Zlatá přilba, podepisovat se budou před závody nejprve aktivní jezdci pardubického klubu a následně i další pardubické legendy na čele s bratry Drymlovými.

 

(Zdroj: Petr Moravec)

Zlatá přilba Pardubice v čele EXTRALIGY a ve středu doma