Na plochodrážním stadionu v Pardubicích se ve středu 24 dubna 2013 uskuteční první závod této sezóny. Je jím závod soutěže, která již několik sezón umožňuje startovat v zajímavém měření sil všem jezdcům, nejenom té nejvyšší kategorie, juniorům ale také i těm co je pro ně plochá dráha zábavou na celý život. Stejně jako v minulých letech i letos je tento závod navíc také prvním postupovým stupněm letošního mistrovství České republiky. To zná již část své finálové a semifinálové sestavy a právě doplnění sestavy jezdců pro semifinálový závod určí toto měření sil.

Pardubický klub je tradičním pořadatelem těchto závodů. Při pohledu do startovní listiny je zřejmé, že pokud se v závodě představí až osm jezdců tohoto klubu, tak je zřejmé proč tyto závody pořádat.

V závodě se představí dokonce tři jezdci naši absolutní špičky na čele s loňským mistrem republiky Václavem Milíkem, třetím mužem mistrovství světa na dlouhé dráze Josefem Francem a finalistou mistrovství Evropy Martinem Málkem. Proti nim se postaví celá plejáda mladých nadějných jezdců, ale také třeba Hynek Štichauer nebo Jan Holub, jezdci, kteří v loňském mistrovství republiky pro zranění nestartovali. V každém případě nabízí tento závod zajímavé měření sil, možná i tím, že v absolutní většině jízd vyjede na dráhu vždy pětice jezdců a pro diváky je připraven atraktivní rozpis na 25 jízd.

Začátek závodu je tradičně v 18 hodin.

 

PŘEBOR ČESKÉ REPUBLIKY

V soutěži se uskuteční pět závodů. Každému jezdci se do celkové klasifikace soutěže započítají tři nejlepší výsledky. Do závodu se může přihlásit každý jezdec, držitel licence AČR nebo SMF. Ten absolvuje v závodě pět jízd. V každém závodě jednotlivců získá vítěz závodu jednotlivců 25 bodů, druhý v pořadí 22 bodů, třetí 18 bodů, čtvrtý 16 bodů a dále 14-12-10-8-7-6-5-4-3-2-1 bod.

O pořadí na 1. – 3. místě v případě rovnosti bodů rozhoduje dodatková jízda.

STARTOVNÍ LISTINA

1. JŮZA Tomáš Pardubice
2. MILÍK Václav * Pardubice
3. OTRUBA Jaromír Pardubice
4. PETRÁK Jaroslav Pardubice
5. ŠTĚROVSKÝ David Pardubice
6. ŠTICHAUER Hynek Pardubice
7. VIDNER René Pardubice
8. NOWACKI Krzysztof Pardubice
9. WEIS Ronny * Slaný
10. FRANC Josef * Markéta
11. HOLUB Zdeněk * Markéta
12. SMETANA Ondřej * Markéta
13. ŠKURLA Michal* Markéta
14. HÁJEK Filip Markéta
15. KRUPIČKOVÁ Michaela Divišov
16. HOLUB Jan Mšeno
17. HÁDEK Daniel Mšeno
18. HÁDEK Michael * Mšeno
19. KLEIN Michal Mšeno
20. POUZNAR Stanislav Mšeno
21. RŮŽIČKA Zdeněk Mšeno
22. KADLEC Karel Plzeň
23. VELÍNSKÝ Luboš Plzeň
24. MÁLEK Martin * Březolupy

Jezdci označení hvězdičkou již postoupili v MČR do semifinále nebo přímo do finále.

24.4. Mistrovství / Přebor ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *