Skvělý úvod měla letošní premiéra Extraligy družstev v Praze. V souboji dvou loňských finalistů se na dráze obhájce titulu podařilo pardubickým plošinářům vybojovat v dramatické koncovce remízu a připsali si na své konto první bod v soutěži.

Pražané nastoupili do závodu v nejsilnější sestavě jakou jsou schopni postavit se dvěma jezdci elitního seriálu Grand Prix Nicki Pedersenem a Andreasem Jonssonem. Pardubičtí naproti tomu stejně jako v minulém ročníku vyslali do boje šestici odchovanců s jedním zahraničním jezdcem. Tím měl být původně Švéd Lindbäck. Ten se však omluvil pro nabitý program a za této situace přemluvil Aleš Dryml svého partnera z britského Belle Vue Slovince Mateje Žagara, dalšího z účastníků seriálů Grand Prix k záskoku v pardubickém týmu. Slovinec má sice nabitější program než Švéd, ale na nabídku kývnul a byl nakonec na Markétě ze zahraničních jezdců nejlepší. Byl to on kdo spolu s Václavem Milíkem začali v šesté jízdě obrace vývoj závodu. Ten se od začátku nevyvíjel pro pardubické jezdce dobře a Olymp postupně získal až osmibodový náskok. Úvodní jízdy nevyšly bratrům Drylovým ani Tomáši Suchánkovi. Naštěstí pro Pardubický tým oba bratři začali v následujících jízdách pilně sbírat body a přidali se k Žagarovi a Milíkovi, který byl svým ziskem bodů nejlépe bodujícím jezdcem celého závodu. Před závěrečnou jízdou se hosté díky tomuto kvartetu dokonce poprvé v závodě dostali do dvoubodového náskoku. Ten nakonec Pražané zejména díky trojnásobnému mistru světa Pedersenovi vymazali a závod skončil spravedlivou remízou.

Nicki Pedersen 11, Matěj Kůs 5, Josef Franc 10, Martin Gavenda 3, Andreas Jonsson 8, Michal Škurla 3, Zdeněk Holub 5 – Aleš Dryml 7, Hynek Štichauer 2, Lukáš Dryml 7, Tomáš Suchánek 0, Matej Žagar 14, Václav Milík 15, David Štěrovský 0.

PSK Olymp Praha – ZP Pardubice 45 : 45

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *