Na pardubickém plochodrážním stadidionu se ve středu 8. října uskuteční finálový závod mistrovství České republiky na ploché dráze dvojic. Tento závod se měl původně uskutečnit 17. srpna v Divišova, ale počasí bylo proti. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo v tomto městě najít jiný náhradní termín vhodný pro původního pořadatele rozhodl se pardubický klub tento závod po vzájemné dohodě převzít a uspořádat. Stane se tak ve středu od 18 hodin.
Závod slibuje skvělou podívanou. Na startovní čáru se postaví takoví jezdci jako loňský mistr Evropy Martin Vaculík, který bude hájit barvy Slaného spolu s Eduardem Krčmářem. Pražané vysílají do závodu dvě dvojice. Ta elitní bezesporu patří mezi favority šampionátu Josef Franc, nejlepší český jezdec skončené Zlaté přilby spolu s Matějem Kůsem bude chtít vrátit titul do Prahy, protože ten se před rokem poprvé v historii stěhoval do Pardubic. Tady by ho rádi chtěli ponecht především Václav Milík s Krystianem Pieszykem, dva nejlepší jezdci Zlaté stuhy a mistři republiky obdobné soutěže juniorských družstev. Mezi favority je však také nutno počítat i další pardubickou dvojici Hynek Štichauer- Tomáš Suchánek a překvapit mohou i březolupští Málek s Gavendou.
V každém případě to může být ve Svítkově pěkný závod na který je vypsáno jednotné vstupné 70 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.

8.10. 18:00 – Finále MČR dvojic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *