Poslední test před plochodrážním víkendem na konci září, které bude vyvrcholením sezóny čeká ve středu 11. září v podvečer nejenom pardubický plochodrážní stadion, ale také naši juniorskou reprezentaci.

Proti našim jezdcům se postaví tým Polska. Celek manažera Marka Cieslaka nevyhrál od roku 2005, kdy se mistrovství světa juniorských družstev jezdí jen ve dvou případech. Ve finále letošního individuálního mistrovství světa juniorů má sedm zástupců a trojici Dudek, Pawlicki a Gomolski patří první tři místa. Je tedy zcela zřejmé, kdo do Pardubic přijíždí. Přijíždí nejlepší světový juniorský tým a pro naše jezdce je to velká výzva.

„Mohli bychom se připravovat sami a mezi sebou, nebo zvolit slabšího partnera, my však jdeme trochu jinou cestou. Budeme se měřit s těmi nejlepšími a já věřím, že to našim klukům dá hodně. Boj o medaile v šampionátu bude hodně těžký a právě tato příprava by měla prověřit naši připravenost a určit definitivní sestavu pro závod mistrovství světa. na rovinu říkám, že každý získaný bod bude úspěchem, ale věřím, že kluci si nebudou chtít uříznout ostudu a doufám v jejich bojovné srdce. Vždyť je to tým, který letos v Evropě obsadil třetí místo a dokázal vyřadit jednu z velmocí Švédsko,“ říká manažer týmu Milan Špinka.

Plochodrážní měření sil mezi Českem a Polskem začíná ve Svítkově v 17 hodin.

Sestavy:

Česko – Václav Milík, Zdeněk Holub, Eduard Krčmář, Roman Čejka, Ondřej Smetana, Michal Škurla, René Vidner – Manažer Milan Špinka

Polsko – Patryk Dudek, Pawel Przedpelski, Piotr Pawlicki, Krystian Pieszczek, Bartosz Zmarzlik, Kacper Gomolski, Artur Czaja – Manažer Marek Cieslak.

Česká republika – Polsko, 11.9. v 17 hodin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *