Jezdci AMK Zlatá přilba pardubice přivítají ve svém posledním závodě základní části plochodrážní Extraligy celek PDK Grepl Mšeno. Domácí již dnes vědí, že se díky druhému místu v této části soutěže stali pořadateli semifinálového závodu v Play-off a tak z jejich pohledu není tento duel tak důležitý. Vědí také, že v boji o finálovou účast a tím pádem i o poctu vyzvat obhájce titulu PSK Olymp Praha může být i středeční soupeř. Ten bojuje o tuto možnost na dálku s AK Slaným a bodový zisk z Pardubic by se mu velmi hodil. Domácí jsou však rozhodnuti stejně jako při minulém vystoupení budou spravedliví a pokud porazili celek Slaného, chtějí porazit i tým ze Mšena. Tak, aby rozhodoval výhradně a pouze souboj týmů mezi sebou bez cizích vlivů.

Právě proto i do tohoto posledního závodu nasadí jednoho zahraniční jezdce. Tím bude při nemožnosti startu Mateje Žagara (jede v úterý a ve středu semifinále švédské ligy) Brit Scott Nicholls. Ten měl startovat v Pardubicích již v minulém závodě, ale rodinné problémy ho připoutaly k domácímu krbu. Nyní se chce pardubickému publiku představit a pozor podle aktuálních statistik jde o nejlepšího zahraničního jezdce celé soutěže. Následně už manažer Lubomír Vozár pošle do boje výhradně české jezdce. Těmi budou čerství mistři republiky v závodě dvojic Václav Milík a Hynek Štichauer, Tomáš Suchánek a po zranění se na závodní ovály vrací i kapitán týmu Aleš Dryml. Start jeho bratra se bohužel neuskuteční. Zlomenina klíční kosti se hojí velmi pomalu a nad Lukášem se po pondělním lékařském vyšetření začíná vznášet i nepříjemná hrozba konce plochodrážní sezóny. I když to je zřejmě to poslední s čím by tento bojovník počítal, musíme smířit se skutečností, že zdraví má člověk jenom jedno. V každém případě jsou dále připraveni a na dráhu vyjedou junior René Vidner a zkušený Jaroslav Petrák. Pardubičtí tak stanou bez ohledu na obsazení zbývajících dvou závodů týmem, který dal v této části soutěže největší šanci českým jezdcům a nejmenší těm zahraničním.

Sestava našich hostí je poměrně nečekaná. Především to, že se v ní objevuje pouze jeden zahraniční host. Je jím však poslední vítěz Zlaté přilby Grzegor Walasek. Tedy jezdec, jehož kvality jsou zcela nesporné. Následně již postavil Petr Vandírek pouze a jenom české jezdce. Zdeněk Simota, Filip Šitera a Jan Holub již zajeli ve Svítkově mnoho kvalitních závodů a tak lze čekat, že jim svítkovská dráha není neznámá a mohou svému týmu přivážet cenné body. Velkou neznámou bylo ve chvíli, kdy byl vytvořen tento text nasazení juniorů tohoto týmu. Uvidíme, jak se popral se svým zraněním Zdeněk Pouznar, je dost možné, že by jej v roli hosta mohl nahradit i jezdec, který má své kořeny díky svému otci ve Mšeně Ondřej Smetana. Přiznejme si, že pak by tento závod mohl být ještě dramatičtější což by samozřejmě bylo dobře pro všechny příznivce tohoto sportu.

AMK ZP Pardubice

1 Nicholls Scott
2 Suchánek Tomáš
3 Dryml Aleš
4 Petrák Jaroslav
5 Štichauer Hynek
6 Milík Václav
7 Vidner René

PDK Grepl Mšeno

8 Holub Jan
9 Šitera Filip
10 Walasek Grzegorz
11 Klein Michal
12 Simota Zdeněk
13 Růžička Zdeněk
14 Pouznar Stanislav
Středa 4.9. – 18.hod, ZP – PDK Mšeno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *