Pardubický plochodrážní stadion se stane svědkem úvodní bitvy české plochodrážní Extraligy. Letošní ročník se vzhledem k problémům s nemocí Covid 19 a z toho plynoucích různých opatření stane soutěží, která bude mít celkem čtyři zastávky. K tradičním účastníkům AK Markéta Praha, AK Slaný a ZP Pardubice se letos připojí poprvé v historii polský tým AFORTI Start Gniezno, který bude však doma na plochodrážním stadionu v Liberci.

Domácí celek vstoupí do letošních bojů s odhodláním vrátit se po dvou letech na nejvyšší příčky. Dvojici domácích elitních závodníků manažera Lubomíra Vozára Václava Milíka a Hynka Štichauera doplní hvězdný Matej Žagar, Slovinec, který je pravidelným účastníkem seriálu Grand Prix. Tuto trojici doplňuji pardubičtí junioři Daniel Šilhán a Jan jeníček, pro kterého je tento závod extraligovou premiérou. Pražané vedeni Tomášem Topinkou přijíždějí v sestavě, která jim v loňském roce vybojovala titul. Zkušeného kapitána týmu doplňuje mládí Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Daniel Klíma, tedy absolutní základ naší juniorské reprezentace. Všichni tři se také představili na víkendové Grand Prix České republiky v Praze. Posledním členem týmu je Filip Hájek. Tým ze Slaného utrpěl během kvalifikačních bojů o postup do SGP v Nagyhalaszi velkou ztrátu. Bude mu pro zranění chybět obhájce českého individuálního titulu Eduard Krčmář. Přesto se manažerovi Milanu Machovi podařilo sestavit kvalitní tým. Z pražské Markéty hostující Ondřej Smetana a Jan Macek doplní zahraniční posily Polák Grzegorz Walasek a Lotyš Ričards Ansviesulis. Posledním členem týmu je březolupský Martin Málek.

Poprvé v historii se v české nejvyšší soutěži představí polský tým. V minulosti zde již v českých soutěžích startovali juniorská družstva našich severních sousedů, ale v Extralize se v minulosti představil pouze slovenský tým ze Žarnovice. Tým z Gniezna díky Věroslavu Kollertovi našel svoji domácí dráhu a podporu v Liberci a pro své jezdce určitě zajímavou jezdeckou příležitost. I do sestavy tohoto týmu manažera Blaźeje Skrzeszewského zasáhla zranění a tak kmenového jezdce, juniora Mikolaje Czaplu doplní trojice jezdců svázaná s tímto klubem Adrian Gala, Marcin Nowak a Lars Skupień.

Extraliga 2021 startuje, pevně věříme, že bude opět tou skvělou soutěží jako vždy.

Začátek závodu je dnes v 18 hodin.

( Zdroj: Petr Moravec, Foto: Petr Makušev )

Extraliga 2021 startuje