Ve středu 29. června v 18 hodin vyvrcholí na plochodrážním stadionu ve Svítkově první polovina nejvyšší soutěže Extraligy družstev.

Domácí tým, obhájce mistrovského titulu, by rád na domácím stadionu potvrdil roli leadera soutěže. Dokázal zatím vyhrát ve dvou ze tří závodů a jenom ve Slaném před čtrnácti dny neuspěl. V průběžné klasifikaci tak má dvoubodový náskok před týmem ze Slaného a čtyři body na pražskou Markétu.

Manažer pardubického týmu Lubomír Vozár vyšle na dráhu svůj tým v tom nejsilnějším složení na čele s českou jedničkou Václavem Milíkem. Obecně však samozřejmě platí pravidlo, že samotný jezdec závod nevyhrává, ale domácí tým tvoří další nadprůměrní jezdci Aleš Dryml, Tomáš Suchánek, Hynek Štichauer a ti spolu s juniorem Josefem Novákem nemůžou mít na domácíí dráze jiný cíl než vyhrát.

Jejich největšími soupeři budou týmy, které jsou v průběžné klasifikaci za nimi. Slánský tým se již tradičně opírá o kvalitu v podobě výkonů Eduarda Krčmáře a v sestavě samozřejmě nebude chybět jako již tradičně polský host. Bude jim Jakub Jamrog, který se vrací do sestavy po odmlce způsobené zraněním. Jamrog nebude jediným zahraničním jezdcem. Slánští mají v sestavě ještě další dva držitele licencí AČR, už tradičně Piotra Dziatkowika a novou posilu Bulhara Maneva. Ten ukončil svoji letošní činnost s bulharskou licencí a přijal českou.

Pražská Markéta nemá v současné době žádné zraněné jezdce a tak nastoupí stejně jako domácí tým v sestavě složené ze svých kmenových jezdců i s oporami Josefem Francem a Matějem Kůsem.

Nováček soutěže, společný tým Březolup a Plzně statečně bojují, ale zatím na stupně vítězů nedosáhli. V Pardubicích tento tým nastoupí také s českou sestavou, která se bude především opírat o výkony Martinů Málka a Gavendy.

V každém případě se na pardubickém plochodrážním stadionu představí naše absolutní špička a výkony nejenom pardubických jezdců v této soutěži jsou tou nejlepší pozvánkou k bojům o obhájení titulu nejlepšího týmu naší země.

Extraliga 29.6.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *