Jezdci AMK ZP Pardubice Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer vstoupili vítězně do letošního ročníku závodů Mezinárodního mistrovství dvojic na konci března v Praze. Seriál měl pokračovat druhý den v Pardubicích, ale dráha poškozená počasím z první poloviny března nebyla zcela bezpečná a tak se pořadatelé ve shodě s dalšími účastníky soutěže rozhodli závod přeložit na pondělí 25. července se začátkem v 18 hodin.

Závod tak bude třetím pořadí, protože v předvečer pardubického závodu se uskuteční druhý závod v Žarnovici. Obhájce vítězství v této soutěži družstev pěti zemí, domácí celek nemění sestavu, která ve většině závodů loňské, ale i předloňské sezony neprohrávala. To znamená, že ve Svítkově nastoupí v sestavě Tomáš Suchánek – Hynek Štichauer. Pro Štichauera to bude první vystoupení po jeho výborném výkonu ve finále mistrovství světa družstev, který pomohl vybojovat skvělé bronzové medaile. Zajímavostí závodu bude složení dvojice reprezentující chorvatský klub. Vítěz Zlaté přilby Jurica Pavlic nastoupí ve dvojici s Alešem Drymlem a podle všeho budou největšími soupeři pardubických jezdců. Los si navíc zažertoval se skutečností, že soubojem těchto dvojic závod vyvrcholí.

Start Aleše Drymla v chorvatském týmukomentuje pardubický manažer Lubomír Vozár: „Klub se snaží zajistit svým jezdcům starty v různých závodech. Pro soutěž dvojic tvoří kmenovou dvojici Tomáš s Hynkem. Aleš Dryml projevil zájem v rámci své přípravy na Zlatou přilbu. Nám se nechtělo sahat do systému a když chorvaté začali hledat partnera k Juricovi dostal Aleš příležitost startovat v tomto závodě. Navíc naši kluci dostanou zcela určitě pořádnou motivaci a divákům to přinese zajímavou podívanou. V podstatě se na dráze představí nejlepší jezdci Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Pořadím zcela určitě budou hýbat i Pražané a jezdci ze Žarnovice.

 

1 Matic Ivačič

2 Nick Škorja


3 Alexander Čonda
4 Žiga Kovačič
16 Jaka Kovačič

5 József Tabaka
6 Róland Kovács
17 Norbert Magosi

7 Tomáš Suchánek
8 Hynek Štichauer

9 Ondřej Smetana
10 Michal Škurla
19 Zdeněk Holub

11 Jurica Pavlic
12 Aleš Dryml

13 Ján Mihálik
14 Jakub Valkovič
21 Adam Čarada
MEZ MISTROVSTVÍ DVOJIC – PONDĚLÍ 25. 7. OD 18 HODIN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *