V souladu s dohodou mezi účastníky soutěží Mezinárodního mistrovství České republiky družstev 2023 v Extralize a 1. lize, s tím, že první informace budou zveřejněny v polovině měsíce listopadu, jsou k dnešnímu dni známi účastníci soutěže Extraliga družstev.

V roce 2024 v ní budou startovat týmy AMK Zlatá přilba Pardubice, AK Slaný, AK Markéta Praha a nováčkem soutěže bude Speedway club Žarnovica, všechny tyto kluby projevily o účast v soutěži ve stanoveném termínu svůj zájem.

Uzávěrka přihlášek do soutěže 1. Liga je k 30. listopadu. Zatím o účast zatím projevily zájem kluby SPT Profil team Kopřivnice, AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice, AK Divišov, očekává se vyjádření obhájce prvenství AMD Krško a PK Plzeň.

V tuto chvíli lze konstatovat, že příznivce ploché dráhy na území bývalé federace čeká nevšední zážitek. Není tajemstvím, že k již silným týmům majícím ve svém středu mimo jiné i závodníky, účastníky seriálu SGP Jana Kvěcha a Andžejse Lebeděvse přistupuje velmi silný kalibr v podobě leadra slovenského týmu, třetího jezdce světa Martina Vaculíka. Pokud k tomu přičteme další kvalitní jezdce Pardubic, Prahy, Žarnovice  a tým ze Slaného, který sice v uplynulých dvou letech startoval bez jezdce seriálu SGP, ale až do posledních chvil bojoval o titul, lze konstatovat, že se rýsuje nesmírně kvalitní a zajímavá soutěž.

( Zdroj: Petr Moravec, Foto: Petr Makušev, Martin Mesiarik )

Extraliga družstev 2024