Mezinárodní motocyklová federace FIM dnes zveřejnila další část svých termínových plánů pro příští rok. Po informaci s termíny Speedway Grand Prix a soutěží družstev známe i data dalších závodů mistrovství světa. Vzhledem ke skutečnosti, že ze zveřejnění tohoto kalendáře plyne i termín pardubického plochodrážního víkendu mohou pardubičtí pořadatelé oznámit, že závod o 76. Zlatou přilbu se uskuteční v neděli 6. října 2024. I po patnácté řadě mohou příznivci ploché dráhy sledovat ve Svítkově třídenní plochodrážní souboje.

Nedělnímu vrcholu totiž bude předcházet páteční závod mistrovství světa Speedway Grand Prix – Challenge, který určí čtyři účastníky nejprestižnějšího seriálu planety na další rok. Tento závod se uskutečnil naposledy v České republice před dvaceti pěti lety. I tenkrát se závod odjel v Pardubicích a vyhrál jej Australan Leigh Adams. Mimochodem to byl závod, ve kterém nestartoval žádný domácí jezdec, taková tenkrát byla pravidla. To se dnes již stát nemůže.

Sobotnímu, jubilejnímu padesátému ročníku závodu o juniorskou Zlatou stuhu bude předcházet stejně jako v uplynulých letech závod mistrovství světa Flat track, disciplíny, ve které má České republika v letošním roce mistra světa – Ervína Krajčoviče.

Toto je samozřejmě vrchol sezóny, která začne na pardubickém stadionu začátkem měsíce dubna. Přesná podoba kalendáře zbývajících závodů tvoří. Nyní je na řadě evropský kalendář a po něm bude následovat český. Příznivci nejstaršího plochodrážního závodu světa Zlaté přilby, mají svůj termín znám a je pro ně také důležitá informace o zahájení předprodeje vstupenek, ten bude odstartován 1. prosince.

(Text: Petr Moravec, Foto: Petr Makušev)

Plochodrážní víkend 2024 se uskuteční 4.-6.října